Bursa
Açık
12.2°
enBursa Haber

Bursa'da toplu ulaşıma indirim yolda

BURSA , 10 Ağustos 2018 Cuma, 14:56

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplu ulaşımda ikinci kez indirime gitmeye hazırlandıklarını açıkladı. enbursa.com'u ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Aktaş, indirimin ay sonunda Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) alınacak kararın ardından hayata geçeceğini söyledi.

Bursa'da toplu ulaşıma indirim yolda

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enbursa.com'u ziyaret etti.

Esat Kaplan'ın hazırlayıp sunduğu Editör programında açıklamalarda bulunan Başkan Aktaş, toplu ulaşım ücretlerinde yeni bir indirim müjdesi verdi.

Aktaş'ın açıklamaları şöyle:

'İKİNCİ İNDİRİM GELİYOR'

"... Vatandaşımıza burada düşen toplu taşımayı tercih etmek. Bazı güzergahlarda toplu servis izni verilmiyordu, metroyu tercih etsinler diye. Ben o izni verdim. Niçin? Yeter ki toplu taşımayla gitsin insanlar. Önemli değil, biz metroya müşteri buluruz. Gelir gelmez yüzde 9 ile 17 arasında indirim yaptık. Şimdi yine geliyor."

'AĞUSTOS SONUNDA'

"Bu ay sonunda UKOME'de karar alınacak, ağustos sonunda. Ve biz bir indirim daha yapacağız. Oran olarak çok bilemiyorum, ama yine takribi bu oranda bir - üç aşağı beş yukarı - bir indirimin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Amacımız toplu taşıma kültürünü yaygınlaştırmak. İndirim bütün vatandaşları kapsayacak. Tam uygulamasını da indirimliyi de kapsayacak. O oranları açıklayacağız yakında."

Ayı dehşeti! İşte çocuklara böyle saldırdı
Ayı dehşeti! İşte çocuklara böyle saldırdı
İşte 'dünyanın en iyi öğretmeni'
İşte 'dünyanın en iyi öğretmeni'
Müzik dünyasını sarsacak itiraf
Müzik dünyasını sarsacak itiraf
Feci kaza kamerada
Feci kaza kamerada