Bursa
Açık
16.9°

Bursa'da tapuda COVİD-19 sayısı artıyor

BURSA , 15 Mayıs 2020 Cuma, 20:29

Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nde koronovirüs vaka sayısı artıyor. Test sonucu pozitif çıkan memur sayısının 4'e yükseldiği, 3 personelin de şüphe üzerine karantinada olduğu bildirildi.

Bursa'da tapuda COVİD-19 sayısı artıyor

Bünyesinde bir bölge müdürlüğü, bir kadostro ve 5 tapu müdürlüğü bulunan Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü'nde koronovirüs vaka sayısı artıyor.

İlk vaka pazartesi günü IV. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nde çalışan bir memurun, koronovirüs şüphesiyle test yaptırmasıyla ortaya çıktı. Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nde çalışan 2 memurda koronovirüs tespit edilmesinin ardından pozitif vaka sayısının 4'e yükseldiği, 3 personelin de şüphe üzerine karantinada olduğu belirtildi.

Pozitif vaka sayısının her geçen gün artmasından endişe eden kurum çalışanları, tapu müdürlüğünün tamamıyla kapatılıp karantina uygulamasına geçilmesini istiyor.

YAPI YOL SENDİKASINDAN ÇAĞRI

Yaklaşık 400 personeli bulunan Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü çalışanları Memur-Sen'e bağlı Bayındır Memur-Sen, Türk-iş'e bağlı Türk İmar-Sen ve KESK'e bağlı Yapı Yol Sendikasında örgütlü.

KESK'e bağlı Yapı Yol Sendikası Bursa Şube Başkanı Okan Okumuş, kurumda gerekli tedbirlerin alındığını belirtirken, vatandaşları Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yeni tip koronavirüs tehlikesi sonrası uygulamaya koyduğu Web Tapu sistemini kullanmaya davet etti.

Okumuş, "Salgının tespit edilmesinin ardından kurum yöneticileri ile sürekli iletişim halindeyiz. Gerekli tedbirlerin alınması için girişimlerde bulunuyoruz. Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nde yapılan dezefektasyon işlemlerinin resmi tatilde de gerçekleştirileceğini umuyorum. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapacaktır. Vatandaşların da bu süreçte oline işlemlere ağırlık vermesi gerekiyor" dedi.

Bursa'da çarşı pazar seyirlik oldu
Bursa'da çarşı pazar seyirlik oldu
Refüje çarptı, karşı şeride geçti
Refüje çarptı, karşı şeride geçti
Jakaranda ağaçları çiçek açtı
Jakaranda ağaçları çiçek açtı
Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen