enBursa Haber

Bursa'da suç makinası narkotik operasyonunda yakalandı

BURSA , 13 Mart 2018 Salı, 12:11

Bursa'da narkotik ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonunda hakkında 17 ayrı suçtan yakalama kararı olan bir şüpheli gözaltına alındı. Hakkında 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan zanlının aynı zamanda cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı.

Bursa'da suç makinası narkotik operasyonunda yakalandı

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde uyuşturucuyla mücadeleye devam ediyor.

Ekiplerin 12 Mart'ta yaptığı operasyonlarda yüklü miktarda uyuşturucu madde, bir hassas terazi, bir ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait fişek ele geçirildi.

Toplam 11 kişinin gözaltına alındığı operasyonların en dikkat çekici yanı, 17 ayrı suçtan hakkında yakalama kararı olan, 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve 63 bin 600 lira para cezası bulunan bir zanlının yakalanması oldu.

Aynı zamanda cezaevi firarisi olduğu belirlenen A.S adlı şüpheli, hakkındaki arama kaydı gereği adli makamlara sevk edildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan 2 kişi hakkında uyuşturucu madde satın almak ve bulundurmak suçlamasıyla işlem yapılırken, 8 kişi uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla adliyeye gönderildi.