Bursa
Açık
28°

Bursa'da su savaşları

BURSA , 07 Ağustos 2019 Çarşamba, 12:09

Bursa'da Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir'in Adnan Menderes Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasına sert bir dille cevap verdi.

Bursa'da su savaşları

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ihanetle suçlandıklarını, hakarete varan sözlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Belediye Meclisi'nde konuşan Kanar, ortada 2 yıl önce yapılan bir anlaşma olduğunu belirterek, "Bir görüş iletilmiştir; buna istinâden de şartnâmeyi beğenirsiniz beğenmezsiniz, ama bir partinin ilçe başkanı çıkıp peşkeş, rant ve ihanetten, benden bahsediyorsa, aynen iade ediyorum. Ben hayatım boyunca kimseye işim de dahil peşkeş çekmedim" şeklinde konuştu.

Başkan Kanar, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve kendisine yönelik söylenen rantçı ve peşkeşçi ifadelerine karşı, "Sen siyasi partinin ilçe başkanı olabilirsin, siyaseten kendini ifade edebilirsin, ama bir belediye başkanına rantçı, peşkeşçi, hele hele ihanet ediyor diyemezsin. Bu sözleri aynen iade ediyorum" dedi.

Kanar, bahse konu firmanın yetkilileri ile görüştüğünü ifade ederek, İYİ Parti yönetiminin defalarca bilgilendirildiğini, ikna ve tatmin olduklarını, ama buna rağmen meydana çıkıp hakarete varan sözler sarf edildiğini dile getirdi.

Kanar, "Birini eleştirebilirsiniz, ama bunun bir sınırı var. Ben bunu bir ilçe başkanına yakıştıramıyorum. Yazıklar olsun, seçilmiş insanlara bu şekilde hakaret edemezsiniz, aynen iade ediyorum" diye konuştu.

BURSA'DA İYİ PARTİ'DEN SU ÇIKIŞI

BURSA'NIN DERELERİ BOŞ SU ŞİRKETLERİNİN KASALARI DOLU