Bursa
Az Bulutlu
27.2°

Bursa'da sosyal mesafeli bayram namazı

BURSA , 31 Temmuz 2020 Cuma, 07:04

Kurban Bayramının iştirak edilmesiyle birlikte, Bursalı vatandaşlarda bayram namazı için camilere akın etti. Bursa'nın tarihi sembollerinden biri olan Ulu Cami'nde korona virüs tedbirlerine uyularak namaz kılındı.

Bursa'da sosyal mesafeli bayram namazı

İslam dünyası, Kurban Bayramını kutluyor. Bayram namazı içinde tüm Türkiye'de vatandaşlar camileri doldurdu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bursa'da vatandaşlar Bursa'nın tarihi sembollerinden biri olan Ulu Cami'ye sabah erkenden geldi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle camide de tedbirler en üst seviyede alındı. Sosyal mesafeye uyarak saf tutan cemaat, saat 06.34'de başlayan bayram namazının kılınmasının ardından, birbirleriyle bayramlaştı.

Bursa'da tarihi camiler doldu taştı

Bursa'da tarihi camilerde bayram namazı coşkusu yaşandı. Binlerce kişi camilerde sosyal mesafeli saf tutarak namaz kıldı.

Ulucami, Emirsultan, Yıldırım, Hüdavendigar ve Mihraplı gibi büyük camiler sabah namazıyla birlikte doldu taştı. Verilen vazın ardından bayram namazı eda edildi. Cami imamları bayram namazını kıldırıp hutbeyi okudu ve dua yaptırdı. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle camide de tedbirler en üst seviyedeydi. Sosyal mesafeye uyarak saf tutan cemaat, namazın ardından yakınlarıyla bayramlaştı.

Cami imamları Kurban Bayramı'nda kurban kesmenin Allah'a yakınlaşmak olduğunu ve gücü yeten herkesin bayramda kurban kesmesi gerektiğine dikkat çekti. Dargın ve küs olanları bayram gününde barışması gerektiğine değinilirken, hastaların ziyaret edilmesi söylendi.