Bursa
Açık
26.6°

Bursa'da 'sığınmacı çalıştayı' yapılacak

BURSA , 12 Temmuz 2019 Cuma, 09:50

Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. "Suriyelilerin sahile girmesine izin vermediği" yönündeki haberlerle gündeme gelen Türkyılmaz, ziyarette, Mudanya'da sığınmacı çalıştayı yapılmasını önerdi.

Bursa'da 'sığınmacı çalıştayı' yapılacak

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz ve CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Türkyılmaz, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara'da, Genel Merkez'de bir araya gelerek Bursa ve ülke gündemini değerlendirdik. Mudanya'mızdaki çalışmalarımızı aktararak görüş ve önerilerini dinledik. Sayın Genel Başkanımızı yerel seçimlerdeki büyük başarısından dolayı tebrik ederek ülkemizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi'ni halkımızın umudu haline getiren liderliği için teşekkürlerimizi ilettik. Genel Başkanımızla birlikte ülkemizde her şey çok güzel olmaya devam edecek." ifedelerini kullandı.

'MUDANYA'DA SIĞINMACI ÇALIŞTAYI DÜZENLEYELİM'

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'In aktardığına göre, Türkyılmaz, ziyarette, plaja çadır kurup başkalarının yararlanmasını engelleyen Suriyeli sığınmacılar konusunda bilgi verdi, kamuoyuna yansıyanlara karşın, işin aslını anlattı.

Türkyılmaz, Kılıçdaroğlu'na şunu önerdi:

"Suriyeli sığınmacılar konusunda sorumluluk duygusuyla hareket edip Mudanya'da çalıştay düzenleyelim. Hatta, Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin'le Osman Korutürk gibi isimlerin yer aldığı CHP Danışma Kurulu bu gündemle Mudanya'da toplantı yapsın."

Öneri hoşuna giden Kılıçdaroğlu şu uyarıyı yaptı:

"Çalıştay tek taraflı olmasın, Suriyeli sığınmacıları temsil eden dernek varsa çağırın ki karşılıklı olarak düşüncelerimizi öğrenelim."