Bursa
Parçalı Bulutlu
18.7°

Bursa'da şantaj operasyonu

BURSA , 29 Nisan 2019 Pazartesi, 16:20

İnternet müstehcen görüntülerini indirdikleri doktora ve başka şahıslara şantaj yaparak para isteyen 3 kişiye operasyonla yakalandı,

Bursa'da şantaj operasyonu

Bursa Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sosyal paylaşım sitelerinden tuzağa düşürdükleri kişilerin müstehcen görüntülerini kayda alıp sonrasında bu görüntülerle, tuzağa düşürdükleri kişilere şantaj yaparak para isteyen 3 kişiyi yakaladı.

Tuzağa düşürecekleri kişilere, güzel kızları kullanarak sahte profiller aracılığı ile arkadaşlık isteği gönderdikten sonra, cinsel içerikli görüşmeler yapıp, bu görüşmeleri kaydettikten sonra, Tuzağa düşürdükleri kişilerin müstehcen görüntülerini, basına ve ailelerine vermekle tehdit edip karşılığında para isteyen çete günlerce yapılan çalışmalar sonrasında yakalandı. Birçok ilde şubesi bulunan tanınmış bir özel hastanede hekim olarak görev yapan bir doktoru da tuzaklarına düşüren Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız silah ve birçok dijital materyale el konuldu. Mahkemeye sevk edilen şüpheliler S.P., Ş.A. ve A.K. tutuklanarak ceza evine teslim edildi.