Bursa
Çok Bulutlu
19.5°

Bursa'da sağlıklı beslenmenin yeni adresi

BURSA , 22 Ocak 2020 Çarşamba, 12:21

Uzman Diyetisyen Meltem Erdaş, geçtiğimiz gün Geçit Evke Plaza'da bulunan ofisinin açılışını gerçekleştirerek Bursalılara hizmet vermeye başladı. Erdaş, danışmanları ile buluşacağı için heyecanlandığını dile getirdi.

Bursa'da sağlıklı beslenmenin yeni adresi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında yüksek lisansını ve Anadolu Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Fitoterapi Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Bursa'da hizmete başlayan Meltem Erdaş, hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi üzerine çalışmaktadır. Diyabet hastalığında etkin rol oynadığını dile getiren Erdaş, beslenme tedavisi ile birçok hastalığın önlendiğini vurguladı.

3 yıldır sektörün içinde olduğunu belirten Erdaş, Geçit Evke Plaza'da gerçekleştirdiği açılış ile adından söz ettirdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı törende açılış kurdelesini AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay. diyetisyen Meltem Erdaş'ın babası Ali Osman Erdaş ve dedesi İsmet Trabzon kesti.

Uzman diyetisyen Meltem Erdaş romatizma Hastalıkları, Diyabet, Obezite, Metabolik Sendrom, Hipertansiyon, Hiperlipidemi, Anemi, Hipotiroidi ve Nörolojik hastalıklar olmak üzere bir çok hastalıkta diyet tedavisi uygulamaktadır. Beslenme Tedavisi ile bir çok hastalığın önlenebildiği ve tedavi edilebildiğini belirten Erdaş, Bursa'da diyetisyenlik mesleğine farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor.