Bursa
Çok Bulutlu
21.8°

Bursa'da S plakalar kapış kapış!

BURSA , 05 Ağustos 2020 Çarşamba, 10:34

Bursa'da Servisçiler Odası'nın itirazına rağmen 500 S plaka satışı kararı alan Büyükşehir Belediyesi ilk ihaleyi yaptı. Büyükşehir Belediyesi, 25 adetlik ilk paketi bir çırpıda satttı.

Bursa'da S plakalar kapış kapış!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, mali kıskaçtan kurtulmak için umudunu S plaka satışına bağladı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Servisçiler Odası'nın "ihtiyaç yok" diye karşı çıkmasına rağmen 500 S plaka satışı kararı aldı.

Satışların eylül ayına kadar tamamlanması planlanırken, Büyükşehir Belediye Encümeni'nde yapılan ilk ihalede 25 plaka satışı yapıldı.

Olay gazetesi Yazarı İhsan Aydın'ın bugünkü yazısında aktardığı bilgilere göre, ilk etapta 50'si Gemlik 150'si merkez ilçeler olmak üzere 200 plakayı satışa çıkaran Büyükşehir Belediyesi, Gemlik plakalarının 25 adetlik ilk paketini bir çırpıda sattı.

Gemlik plakaları 270 bin liradan satışa çıkarken ihalede her birine en az 280 bin lira teklif geldiği konuşuluyor. Merkez plakalarının taban fiyatı da 360 bin liradan açıldı. İlk satışlar 405 bin artı KDV'den gerçekleşti.

Satış işlemi 25 Ağustos'a kadar her hafta salı günü devam edecek. Eylül ayında da 300 adetlik iki ayrı paketli ihale gerçekleştirilecek.

İhaleye katılımcı sayısı fazla olunca plaka alacaklar bina dışında bekletildi.