Bursa
Çok Bulutlu
14.9°

Bursa'da provokatif saldırı!

BURSA , 01 Ekim 2019 Salı, 17:49

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cem Evi Bursa Şubesi Başkanı Ali Öztürk'ün Esenevler Mahallesi'ndeki evinin duvarlarına, içeriğinde ölüm tehdidi bulunan ifadelerle yazılar yazılmasına tepki gösterdi.

Bursa'da provokatif saldırı!

Gelişmelerden haberdar olur olmaz CHP İl Başkan Yardımcısı İlhan Ekinci, CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cem Evi'ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Akkuş, bu tür olayların, ötekileştirme-kutuplaştırma politikalarının sonucu olduğunun altını çizerek, "Öztürk'ün evinin duvarlarına çeşitli yazılar ve ölüm tehdidi yazanlar ya da yazdıranlar, Anadolu kültürünü oluşturan mozayiğin parçalarına saldırıyor. Oysa bizi güçlü yapacak olan; farklı görünen kültür veya inanç sistemlerine saldırmak değil, hep birlikte oluşturulacak güven ve hoşgörü ortamıdır. Geçmişte yaşanan provokasyonlar ve sonuçları göz önüne alındığında, güvenlik güçlerinin en etkin şekilde önlemler almasının zorunlu olduğu görülüyor. Camiaya ve Başkan Öztürk'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş da bu tür eylemlere asla müsamaha gösterilmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Hep birlikte kardeşçe yaşayan insanlar arasına nifak tohumları ekilmesine izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.