Bursa
Az Bulutlu
27.7°

Bursa'da park açılışında Covid-19'a davetiye

BURSA , 07 Ağustos 2020 Cuma, 14:23

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Yavuzselim Mahallesinde hizmete açılan 'Yavuzselim Parkı Aşıklar Konağı ve Kültür Merkezi' yoğun izdihama neden olurken ortaya korkutan görüntüler çıktı.

Bursa'da park açılışında Covid-19'a davetiye

Bursa'da korona vakalarında sık sık uyarıların merkezinde yer alan Yıldırım ilçesi, üstelik bir belediye organizasyonunda tehlikeli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Yıldırım Belediyesi tarafından yapılan Yavuzselim Parkı Aşıklar Konağı ve Kültür Merkezi'nin açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Eski Başbakan Yardımcısı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da aralarında olduğu protokol üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı.

İlginç olan ise Bursalılara sosyal medya hesaplarında ve katıldıkları etkinliklerde sık sık maske ve mesafe uyarısı yapan protokol üyelerinin de yer aldığı açılışta koronavirüsün neredeyse unutulmasıydı.

Açılışta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önümüzdeki günlerde uyarı için kullanması muhtemel görüntüler ortaya çıktı.

Koronasız günlerden hiçbir farkı kalmayan açılışta çocukların da iç içe oyun oynamalarına ve hatta ikram kuyruğunda izdiham oluşturmalarına müsade edilmesi "Bu kadarına da pes" dedirtti.

Korkutan görüntülerin Bursa'da salgının en çok etkilediği ilçelerin başında gelen Yıldırım'da, üstelik bir belediye organizasyonunda ortaya çıkmasının vaka sayısına olumsuz etki yapmasından endişe ediliyor.