Bursa
Çok Bulutlu
13.7°

Bursa'da otomotiv devinden flaş karar!

BURSA , 31 Mart 2020 Salı, 20:16

Corona virüsü nedeniyle tüm otomotiv fabrikaları art arda üretime ara verirken, şu an otomotiv ana sanayinde üretime kısıtlı da olsa devam eden tek şirket olan Tofaş da 3 Nisan mesai bitiminden itibaren iki hafta süreyle 20 Nisan tarihine kadar üretime ara vereceğini açıkladı.

Bursa'da otomotiv devinden flaş karar!

TOFAŞ'TAN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

"Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, yurtdışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, 03 Nisan 2020 akşamı mesai bitiminden itibaren iki hafta süreyle ve 20 Nisan 2020 tarihine kadar Bursa fabrikamızda üretim faaliyetlerine ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Son dönemdeki gelişmeler nedeniyle alınan söz konusu kararın etkilerinin asgari seviyede tutulması amacıyla, üretime ara verilen süre içerisinde bazı periyodik bakım çalışmaları da mümkün ölçüde gerçekleştirilecektir.

Şirketimizin İş Sürekliliği Planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik tedbirler çerçevesinde, üretim dışında kalan operasyonlar ve son dönemde Koronavirüs ile mücadele kapsamında başlanan sağlık ekipmanları üretimi koşullar el verdiği sürece devam edecektir.

Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır."