Bursa
Çok Bulutlu
20.9°

Bursa'da okey yasağına online çözüm buldular

BURSA , 03 Haziran 2020 Çarşamba, 13:40

Türkiye'de normalleşme adımları kapsamında restoranlar, kahvehaneler ve cafeler açıldı. Ancak iskambil oyunları, tavla ve okey oynamak şimdilik yasak. Bursa'da aylar sonra arkadaşları ile buluşup sohbet etme imkanı bulan gençler okey yasağına da online çözüm bularak eğlenceli vakit geçirdi.

Bursa'da okey yasağına online çözüm buldular

Korona virüs önlemleri kapsamında yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan çok sayıda işletme1 Haziran itibariyle gerekli önlemleri alarak kapılarını müşterilerine açtı.

Kahvehaneler ve cafelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında oyun oynamak ve gazete okumak gibi alışkanlıklar yasak. Ancak dijital dünyanın getirdiği imkanlardan yararlanan gençler bu yasağa da çözüm buldu.

Bursa'da aylar sonra biraraya gelip sohbet etme şansı bulan 4 arkadaş cafede cep telefonları ile online okye oynadı. Çay içip sohbet eden gençler eğlenceli vakit geçirdi.

"OKEYDE TAŞ ÇALMA DEVRİ BİTTİ"

Okey online oynanınca şakalaşmak için dahi olsa taş çalma devri sona erdi. Gençler aralarında şakalaşarak hoşça vakit geçirirken enBursa.com da o anları görüntüledi.


Baadem cafe işletmecisi Semih Kiper "Korona virüs önlemleri kapsamında 2.5 aydır kapalıydık. Yeni normalleşme ile birlikte bizlerde gerekli önlemlerimizi alarak müşterilerimize kapılarımızı açtık. Bizim oyun müşterimiz çok vardı. Müşterilerimizde kendi içlerinde böyle bir çözüm buldular online okey oynuyorlar artık." dedi.