Bursa
Çok Bulutlu
20.9°

Bursa'da öğrencinin ölümüne sebep olan servis şoförü tahliyesini istedi

BURSA , 19 Haziran 2020 Cuma, 14:13

Bursa'da servis aracıyla çarptığı 2 öğrenciden birinin ölümüne sebebiyet veren sürücü, uzun süredir tutuklu bulunduğunu ve tedavi göremediğini belirterek tahliyesini talep etti.

Bursa'da öğrencinin ölümüne sebep olan servis şoförü tahliyesini istedi

Kaza, 2019 yılı Ekim ayında Bademli'de meydana geldi. Mehmet Akkökoğlu kontrolünü kaybettiği 16 S 1781 plakalı servis minibüsüyle kaldırımda yürüyen lise öğrencileri İskender Şimşek ile Arda Üzmez (15) yaralandı. Serviste bulunan öğrenciler ise kazayı yara almadan atlattı. Yaralı öğrenciler, çağrılan ambulansla Bursa Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan İskender Şimşek kurtarılamadı.

Kazanın ardından gözaltına alınan şoför M. A., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık , korona virüs tedbirleri kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Kazada hayatını kaybeden öğrenci İskender Şimşek'in annesi Burcu Irmak ve yaralanan Arda Üzmez (16) ile taraf avukatları ile olay sırasında serviste bulunan öğrenci ve öğretmenlerden de katıldı.

Tanıklar, şoförün aracı normal hızda ve trafik kaidelerine riayet ederek kullandığını belirtti. Mahkemede savunma yapan sürücü, uzun süredir tutuklu olduğunu ve rahatsızlıkları nedeniyle tahliyesini talep etti.

Ancak, mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.