Bursa
Az Bulutlu
33.4°
enBursa Haber

Bursa'da ödüller sahibini buldu!

SPOR , 15 Mayıs 2019 Çarşamba, 14:45

İnegöl Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Okullar Arası Spor Festivali sona erdi. 4 bin 200 öğrencinin katıldığı festivalin ödülleri, düzenlenen coşkulu törenle sahiplerine teslim edildi.

Bursa'da ödüller sahibini buldu!

İnegöl Belediyesi'nin 3 yıldır Başkanlık Kupası adı altında düzenlediği ve bu yıl Okullar Arası Spor Festivali adıyla 4'üncü kez hayata geçirilen organizasyon sona erdi. Şubat ayında başlayan ve 7 branşta 34 ayrı kategoride düzenlenen festivalde, 36 ortaokul ile 30 lise olmak üzere toplam 66 okuldan 4 bin 200 öğrenci kıyasıya bir mücadele sergiledi.
Bursa'nın en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyan Okullar Arası Spor Festivalinin tüm branşlarında müsabakaların tamamlanmasının ardından, bugün 10.00'da İnegöl Kapalı Spor Salonunda ödül töreni gerçekleştirildi. Tüm okulların ve öğrencilerin katıldığı tören, büyük coşkuya sahne oldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ödül töreninde, İnegöl Belediyesi Halk Dansları Ekibi de sunduğu gösteriyle programa renk kattı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, "Çok güzel bir haftanın ve etkinliğin finalini yapmak üzere buradayız. Milli mücadelenin 100'üncü yılında, yaklaşık bir bir buçuk ay önce başlayan İnegöl Belediyesi Spor Festivali Ödül töreni için buradayız. 600 civarı müsabaka ve 4 binin üzerinde öğrencinin yarıştığı çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. İnegöl Belediyesi her zaman gençlerin ve sporcunun yanında olmuştur. Bugün de bunu tescilledi, burada sadece derece alan öğrencileri görüyoruz ama 4 binin üzerinde öğrenci böyle bir festivalde yarıştırmış oldu. Ben bütün öğrencilerimizi ve onlara emek veren bütün hocalarımızı tebrik ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise Şubat ayında başlayan festivalin yoğun bir takvimi geride bırakarak Nisan ayında sona erdiğini hatırlatarak; "18 Şubat tarihinde açılışı yapılan İnegöl Belediyesi Okullar Arası Spor Festivali, 30 Nisan tarihine kadar devam eden müsabakaların ardından sona erdi. Bugün de dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini vermek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. 7 branş, 34 kategoride, 66 okulumuzdan 4200 öğrencimiz centilmence yarıştılar. İki aydan fazla bir sürede gerçekleştirilen müsabakalar çok şükür üzücü bir hadise olmadan tamamlandı. Emeği geçen tüm okul müdürlerimize, çalışma arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize, İnegöl Belediyesine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.