Bursa
Çok Bulutlu
20.9°

Bursa'da o belediyede korona paniği!

BURSA , 04 Haziran 2020 Perşembe, 13:51

Bursa'da Yıldırım Belediyesi'ndeki korona virüs paniği CİMER'e taşındı. COVID-19 testi olmak isteyen personel, belediye yönetiminden olumsuz yanıt alınca taleplerini CİMER aracılığı ile Cumhurbaşkanlığına iletti.

Bursa'da o belediyede korona paniği!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal'ın gündeme getirdiği Yıldırım Belediyesi'ndeki koronavirüs paniği sürüyor.

Yıldırım'da önce Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın, ardından da Başkan Yardımcısı Kamil Kanbur'un koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı ortaya çıkmıştı.

Yılmaz ve Kanbur'un testlerinin pozitif çıkmasının ardından iki belediye başkan yardımcısına daha test uygulandığı, test sonuçlarının negatif çıktığı bildirildi.

Son gelişmeler 1 Haziran'dan itibaren kamuda esnek çalışma sisteminin sona ermesi nedeniyle belediyede çalışan 2 bin personel ve ailesini de tedirgin etti.

İddialara göre Başkan Yardımcısı Kamil Kanbur'un yakın çalışma içinde olduğu personel dahil tüm kurum çalışanları belediye yönetiminden COVID-19 testİ yapılmasını talep etti. Ancak belediye yönetiminin bu talene olumlu yanıt vermediği kaydedildi. Kurum çalışanlarının bunun üzerine test taleplerini CİMER aracılığı ile Cumhurbaşkanlığına taşıdığı bildirildi.