Bursa
Parçalı Bulutlu
11.2°
enBursa Haber

Bursa'da Mudanya'dan Büyükşehir'e çağrı

BURSA , 18 Nisan 2019 Perşembe, 11:07

Bursa'nın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı geldi. Trafik ve sahillerin bakımı konusunda Büyükşehir'e çağrı yapan Türkyılmaz, "Ya çözün ya yetkiyi devredin" dedi.

Bursa'da Mudanya'dan Büyükşehir'e çağrı

Mudanya'da üst üste iki kez seçim kazanan isim olarak tarihe geçen Başkan Hayri Türkyılmaz, Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a yeni döneme ilişkin açıklamalar yaptı.

Türkyılmaz'ın açıklamaları şöyle:

'KİMSEYLE KİŞİSEL SORUNUM YOK'

"Benim hiç kimseyle kişisel bir problemim yok. Olmaz da... Ben sadece Mudanya'nın hakkını korumaya ve savunmaya çalışıyorum. Onun için de sorumlu olduğu alanlarda Büyükşehir'in görevini yapmasını istiyorum."

'ÇÖZMÜYORLARSA YETKİ VERSİNLER'

"Yalnızca hafta sonları 150 bini aşkın aracın girdiği Mudanya'nın trafiği artık Mudanya'nın sorunu olmaktan çıktı, Bursa'nın sorunu oldu. Deniz havası alabilmek için Bursa'dan gelenler, Mudanya'ya giremeden geri dönmek zorunda kalıyorlar. Trafik sorunu Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda. Bu dönem çözüm bekliyoruz. Ya da, yetki versinler, Mudanya Belediyesi olarak biz çözelim."

'PLAJ İŞGALLERİ KALDIRILMALI'

"Sahillerin bakımı ve düzenlenmesi Büyükşehir'e ait. Fakat vatandaşın denize girip hava almak için yürüyebileceği proje maalesef bitirilemedi. Plaj işgallerini kaldırıp sahilleri düzenlemelerini bekliyoruz. Eğer yetkiyi devrederlerse Mudanya Belediyesi olarak bunu biz yaparız."

'PROJELERİMİZ HIZLANARAK SÜRÜYOR'

"Başladığımız projeler ara vermeden ve daha da hızlanarak devam ediyor. Güzelyalı Atatürk Parkı projesinin ikinci etabı başladı. Yıldıztepe projesi devam ediyor. Şu an sondaj çalışması süren projede yol da Karayolları'na devredildi. Yine Zübeydeana Çocuk Akademisi devam ediyor. Çağrışan Çocuk Meyve Ormanı'nın altyapısını da hazırladık."