Bursa
Çok Bulutlu
19.1°

Bursa'da mesailere trafik ayarı!

BURSA , 04 Ocak 2020 Cumartesi, 08:36

İnşaat Mühendisleri Ulaşım Komisyonu ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, trafikte yoğunluğu azaltmak adına mesai saatlerinde esneklik gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Bursa'da mesailere trafik ayarı!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, bugünkü köşe yazısında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın İnşaat Mühendisleri Ulaşım Komisyonu ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin bilgiler aktardı.

Yılmaz, toplu ulaşım, katlı kavşaklar gibi konuların konuşulduğu toplantıda Başkan Aktaş'ın "Uludağ Üniversitesi Rektörümüzle görüşeceğim. Her sabah saat 08.00'de 80 bin kişiyi üniversiteye taşıyoruz. Aynı zaman dilimi için büyük bir yük. Tüm fakültelerin aynı saatte derse başlamaları zorunlu olmasa gerek. Bazı fakülteler 08.00'de, bazıları 09.00'da, bazıları 10.00'da derse başlasa Bursaray'da aynı saatte yığılma yaşanmaz ve ulaşım rahatlar. Bunun bir de akşam çıkışı var. Bunların hepsini Rektör Hocamızla konuşacağız" ifadelerini kullandığını söyledi.

BİR SAAT GEÇ BAŞLANMALI!

Ahmet Emin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın OSB'lerin mesai başlangıcı ve bitiminden kaynaklanan trafik sorunlarının çözümü için ise "Bursa'da 20 civarı Organize Sanayi Bölgesi var. Bu OSB'lerin yönetimleriyle ayrı ayrı konuşacağız. Onların da aynı saatte vardiyaya başlayıp aynı saatte dağılmalarının önüne geçmeyi arzuluyoruz. Kentin bir tarafındaki OSB'de vardiyalar 08.00'de başlıyorsa, diğer tarafındaki vardiyalar 09.00'da başlayamaz mı? Buna cevap arıyoruz." dediğini aktardı.