Bursa
Parçalı Bulutlu
32.3°

Bursa'da maç sonrası trafik kabusu

BURSA , 16 Şubat 2020 Pazar, 19:58

Bursa'da Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra özellikle ana arterlerde yaşanan trafik yoğunluğu Pazar günü de devam etti. Yine öğle saatlerinden sonra İstanbul ve İzmir yolunda artan trafik yükü özellikle Bursaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının ardından çileye dönüştü. Sürücüler kadar araçlarını uzağa bırakan ve maça toplu taşıma ile ulaşmaya çalışıp trafikle iç içe yürümek zorunda kalan taraftarlar da yaşanan karmaşaya tepki gösterdi

Bursa'da maç sonrası trafik kabusu

Acemler Kavşağı'nda yıllardır yaşanan trafik çilesi hala çözülemedi. İş günlerinde özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu artık günlük hayatın bir parçası haline geldi.

Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra yaşanan yoğunluk Pazar olmasına rağmen yine devam etti. Bursaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının bitimi ile kaosa dönüşen trafik yükü hem Acemler Kavşağı'nı gidiş ve geliş istikametinde kullananlar hem de Çekirge istikametine devam etmek isteyenler için bir kez daha çileye dönüştü.

Hali hazırda Acemler'de çözülemeyen trafik sorununa maç günlerinde eklenen artı yoğunluğa sürücüler tepki gösterdi.

Maça araçları ile gelebilen taraftarlar çıkışta dakikalarca trafikte beklemek zorunda kaldı. Maçtan çıkan binlerce taraftar ise trafikle iç içe toplu taşıma araçlarına kadar yüzlerce metre yürümek zorunda kalmalarına tepkiliydi.

Maç sonrası stada bağlanan yollarda yoğunluk uzun süre devam etti.

enBursa.com'a konuşan sürücüler ve taraftarlar bir an önce bölgede yaşanan trafik ve ulaşım sorununa çözüm bulunmasını istediklerini söyledi.

Stadın yeri ve trafik yüküne maç günlerinde eklediği artı yoğunlukla ilgili tartışmalar sürerken bölgede yapımı süren hastanenin de devreye girmesi ile trafik sorununun nasıl bir hal alacağı merak konusu...