Bursa
Çok Bulutlu
21°

Bursa'da Lunapark açılıyor

BURSA , 28 Haziran 2020 Pazar, 14:27

Bursa'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan Kültürpark içindeki Lunapark "Yeni normal hayat" ile birlikte açılacağı günü bekliyor. Hazırlıklarla ilgili enBursa'ya bilgi veren Bursa Altınşehir Lunapark Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Sakder, heyecanlı olduklarını vurguladı.

Bursa'da Lunapark açılıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 3 aydır kapalı olan Lunapark, yeni normalleşme ile birlikte 1 Temmuz itibari ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bursa Altınşehir Lunapark Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Sakder, enbursa.com'un sorularını yanıtladı.

Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği lunaparkın açılması için gün saydığını belirten Sakder, "Uzun süredir kapalıydık. Gerçekten imkansız olan bir olaydı bu uzun süre lunaparkların ışıltılı pırıltılı hayatın susması. Ama tabii ki de ön planda sağlığımız var. Eğer bu gidişat sıkıntı yaratmazsa 1 Temmuz'da kapılarımızı halkımıza çocuklarımıza açmayı planlıyoruz." diye konuştu.

"3 AY BOYUNCA ÇALIŞTIK"

Kapalı oldukları sürede çalıştıklarını ve oyuncakların bakımlarını yaptıklarını söyleyen Sakder," 3 ay süreyle neler yaptık? Bizim zaten açılış zamanımız ortalama 23 Nisan tarihini buluyordu. Havaların güzel olması şartıyla tabi. Yine aynı süreçteki hızımıza biz devam ettik. Bizim özel kadromuz oluşuyor.

Tamir ekibimiz. Onlar ile birlikte bakımlarımız yapılıyor. O bakımlar normalde Şubat, Mart ayı gibi başlıyordu. Biraz geç başlamış olduk tabi bu süreç esnasında. Geleceğimizi görerek hareket etmeye çalıştık. Virüsün etkisiyle birlikte dezenfektan olaylarımızı daha da çoğalttık. Çocuklarımızın sağlığını korumak için temizlik, dezenfekte ve Sağlık Bakanlığı'nın verdiği uygulamaları yerine getirmeye çalıştık. Çok güzel bir bakım yaptık açıkçası. Sürecimizde rahattı." dedi.

"ÇOK HEYECANLIYIZ"

Yeni açılıyormuş gibi heyecan yaşadığını belirten Sakder, "Çoğu hazırlıklarımız tamam. Heyecanlanıyoruz da hatta. Yeni açılıyor gibi yeni başlıyor gibi her şey. Bizim için de çok heyecanlı bir süreç. Çünkü hiç alışkın değiliz ortamı böyle görmeye. İnşallah bu süreç daha güzel olur hepimiz için. Bize verilen kurallara uymak suretiyle ve müşterilerimize yerleşim konusundan, dezenfektana kadar destek vererek hatta onlardan da destek alarak bizim işimiz karşılıklı olacak bir şey.

Bizler ne kadar dikkat ediyorsak onlar da dikkat etmesi gerekiyor. Biz lunaparkçılar olarak İstanbul lunaparkı, Bursa lunaparkı, çocuk lunaparkları ve star parklar olmak üzere hepimiz çok büyük heyecan içerisindeyiz. Bayram havasında kutlamak isterdik ilk bayramı kaçırdık biliyorsunuz. Ama olsun artık yapacak bir şey yok. Sağlıkla, daha güzel günlerde çocuklarımız ile birlikte lunaparkta buluşalım." diye konuştu.