Bursa
Çok Bulutlu
20.9°

Bursa'da korona paniği! Poliklinikler doldu!

BURSA , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 10:31

Hükümetin 'salgını kontrol altına aldık' teziyle başlattığı 'normalleşme' süreci alarm veriyor. Covid-19 vaka sayısı ülke genelinde tırmanışa geçti. Uzmanlar uyardı: "Karanlık bir dönem bizi bekliyor, önlem alınsın"

Bursa'da korona paniği! Poliklinikler doldu!

İktidarın ekonomik kaygılarla attığı 'normalleşme' adımları vakaların yeniden artmasına neden oldu. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte birçok ilde koronavirüs vakaları adeta patladı. BirGün'ün edindiği bilgilere göre hastanelerin Covid-19 servislerinde yoğunluk yaşanıyor. Doğrulanmış günlük verilerde mayıs başındaki tabloya dönülmesi dikkat çekerken, özellikle Ardahan, Van, Adana, Kastamonu, Bursa, Niğde, Urfa, Antep ve Konya gibi illerde artış yaşandığı öğrenildi.

BURSA'DA POLİKLİNİKLER DOLU

Bursa'daki polikliniklerde de yoğunluk var. Bursa Tabip Odası Başkanı Güzide Elitez, "Özellikle hekim arkadaşlarımızın verdiği bilgiye dayanarak Bursa'da vaka sayılarının arttığını söylemek mümkün. Kestel ve Yıldırım İlçelerindeki artış dikkat çekici ve ayrıca Covid- 19 polikliniklerinde bir yoğunluk var" diye konuştu. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise kentte artan koronavirüs vakalarıyla ilgili olarak, 'çok büyük tehlike çanlarının çaldığını' söyledi. Vergili, "Karabük'te sosyal mesafe kuralları bitmiş" dedi.