Bursa
Parçalı Bulutlu
15.8°

Bursa'da korona günlerinde ağaç kesimi tepkisi!

BURSA , 10 Nisan 2020 Cuma, 15:22

Önce Yenişehir'in Kirazlıyayla bölgesinde maden firmasının faaliyetleri, ardından Nilüfer Çalı'da Hidroelektrik Santrali çalışmaları, şimdi de Uludağ eteklerindeki Alaçam ve Şevketiye Mahallerinde yaşanan ağaç kesimleri. Bursa'da korona günlerinde yaşanan bu gelişmeler hem çevrecilerin hem bölge sakinlerinin hem de siyasetçilerin tepkisini çekiyor. Son olarak Bursa'da yaşanan ağaç kesimlerine tepki gösteren CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, "Bir yandan evde kal çağrıları yapılıyor, diğer yandan ise insanların evlerinde kalmaları fırsata çevriliyor. Bu neyin acelesi? Yangından mal mı kaçırıyorlar" diyerek sitem etti.

Bursa'da korona günlerinde ağaç kesimi tepkisi!

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 'evde kal' çağrılarının yapıldığı bir süreçte ağaç kesimine izin verilmesine tepki gösterdi.

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa'nın iki ayrı noktasında ağaç katliamı yaşandığına dikkat çekti. Bu duruma tepki gösteren Altaca Kayışoğlu, "Bir yandan evde kal çağrıları yapılıyor, diğer yandan ise insanların evlerinde kalmaları fırsata çevriliyor. Bu neyin acelesi? Yangından mal mı kaçırıyorlar" diye tepki gösterdi.

Çam ağaçlarıyla kaplı Uludağ eteklerindeki eski köyler Alaçam ile Şevketiye arasında yaklaşık yedi dönümlük bir alanda kesimin hala sürüyor olmasına bölgede yaşayan insanların tepki gösterdiğini dile getiren Altaca Kayışoğlu, "Bize ulaşan insanlar adeta isyan ediyorlar. Herkesin evde olduğu bir süreçte ağaç kesimine kimin izin verdiğini soruyorlar. Orman Bölge Müdürlüğü, böyle bir süreçte böyle bir izni nasıl verir? Gerekçesi nedir? İnsanlar merak ediyor. Böyle bir kesimin aciliyeti nedir" diye sordu.

KORONA DİNLEMEYİP AĞAÇLARI KESTİLER-FOTO GALERİ

Benzer bir kesim haberinin Marmara Denizi'ni gören eski köylerden Gündoğdu mahallesinde de yaşandığını aktaran CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Aytaca Kayışoğlu, koronavirüs fırsatçılığa dönüşen uygulamalara sosyal medya hesaplarından da tepki gösterdi. Altaca Kayışoğlu, "İktidar, uygulamalarıyla koronavirüsü bir fırsatçılığa dönüştürüyor. İnsanları evlerinde tutarak, doğayı tahrip etmeye devam ediyor. Ne yaparlarsa yapsınlar yine bu fırsatçılıkları bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu millete biraz saygıları olsa böyle uygulamalara en azından evde kal çağrısı yaptıkları zamanlarda izin vermezler" diye konuştu.

Hindistan ve Pakistan'da çekirge istilası
Hindistan ve Pakistan'da çekirge istilası
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor
ABD'yi siyahi öfke sardı
ABD'yi siyahi öfke sardı
Kars her mevsim bir başka güzel
Kars her mevsim bir başka güzel