Bursa
Açık
23.2°

Bursa'da Kent Meydanı AVM açıldı... İşte ilk gün rakamları...

BURSA , 02 Haziran 2020 Salı, 17:15

Normalleşme takvimi kapsamında Bursa'da yaklaşık 2,5 aydır kapalı olan Kent Meydanı Alışveriş Merkezi de 1 Haziran itibari ile kapılarını açtı. AVM'nin Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, alınan önlemler ve ilk gün gerçekleşen ziyaret sayılarını enBursa.com ile paylaştı.

Bursa'da Kent Meydanı AVM açıldı... İşte ilk gün rakamları...

Bursa'da koronavirüs önlemleri kapsamında sektöründe ilk kapanan mekan olan Kent Meydanı AVM, 2,5 ay aradan sonra ilk kez kapılarını dün açtı. Genel Müdür Cemal Tuzcuoğlu, enbursa.com'a özel açıklamalarda bulundu.

TEDBİRLER ÜST SAFADA

19 Mart'ta Bursa'da ilk kapanan AVM olduklarını vurgulayan Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, "Duyarlı olmak adına Bursa'da ki ilk kapanan alışveriş merkeziyiz. Bu geçen süreç içerisinde gerekli tedbirlerimizi tamamlayarak alışveriş merkezimizi hizmete açtık. Çok detaylı çalışmalar yaptık. Otomatik ısı ölçerlerden tutun, içerideki dezenfektan istasyonlarına kadar uygulanması gereken tüm şeyler bire bir saat başı kontrol edilerek tedbirlerimizi aldık." dedi.

AVM'lerde havalandırma ve klima konusu medyada çok fazla yer almıştı. Tuzcuoğlu, bu konuda şöyle konuştu:

"HAVALANDIRMA ALTYAPIMIZDA PROBLEM YOK"

"Havalandırma ile ilgili çok mevzu oldu haberlerde. Herkes bu konu ile ilgili bir yorum yaptı. Sadece taze havayla biz gerekli tüm beslemeleri yapabiliyoruz. Bununla ilgili alt yapı ile ilgili hiçbir problemimiz yok. AVM'ler aslında en başından beri en hijyen bölgelerdir. Çünkü ortak kullanım alanlarında ki temizlik ve hijyen takibi belli formlarda, sistematik ve düzenli bir şekilde yapılmakta. Bu AVM'nin yöneticisi olarak içim çok rahat."

Tuzcuoğlu, çalışma saatleri ile ilgili şunları söyledi:

"AVM'LERE ÖZLEM VAR"

"Alışveriş merkezimizi dün belli saatler diliminde yani öğlen saat 12:00 ile 20:00 arası açtık. Normalde 12 saat çalışıyordu AVM'ler. Dün şunu fark ettik. Bir özlem var. AVM'ler ülkemizde özellikle bir buluşma noktası, sosyalleşme aslında. Sadece alışveriş olarak düşünmemek lazım. Dolayısıyla bir ihtiyaç. Dünkü yapmış olduğumuz 12 ile 20 arasında ki ziyaretçi sayısı bize çok ciddi moral verdi. Sadece bu AVM'de 1100 kişi çalışıyor. Çok ciddi bir istisnam var burada. Yan faktörlerler birlikte baktığınız zaman minimum 2000 kişi buradan ekmek yiyor. Bir an önce yeni normele adapte olmak gerekiyor. Türkiye ekonomisinde bu kadar yüksek istisnamın yapıldığı ciddi ciroların sürküle ettiği bir sektörde bu 2.5 aylık bizi çok yordu."

Tuzcuoğlu, ilk gün rakamlarını da paylaştı ve şöyle konuştu:

"1 HAZİRAN'DA 12 BİN 500 KİŞİ ZİYARET ALDIK"

"Beklediğimden iyi dün. 12 bin 500 kişi ziyaret etti dün bizi. Ki normal rutinde bizi aylık bizi 23 bin ile 28 bin arasıdır hafta içi. Hafta sonu ise 45 ile 50 bin arasında değişiyor. Erken açan AVM'ler var. Biz bunu doğru bulmadık. Zaten onlarda eksik açtı. Biz dün şunu gördük giren alışveriş yapıyor. Bu çok net gözüktü. Özellikle rahat giyim, spor giyim ve elektronik mağazaları rutin ciroların üstünde bir ciro yaptı dün. Bu şunu gösteriyor ötelenmiş bir talep var. Bu talebin alışverişe dönmesi bizi açıkçası çok mutlu etti. Önümüzdeki bir hafta içerisinde tüm resim belli olur. "

KENT MEYDANI AVM AÇILDI...TÜM FOTOĞRAFLAR...

Alışveriş özlemlerini gidermek için açılır açılmaz soluğu AVM'lerde alan vatandaşlar da enBursa.com'a değerlendirmelerde bulundu.