Bursa
Açık
31.6°

Bursa'da kaftan sezonu açıldı

BURSA , 16 Temmuz 2020 Perşembe, 14:26

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pek çok sektör gibi düğün sezonunu da yerle bir etmişti. Ancak normalleşme ile birlikte düğün sezonu da hareketlenirken gelinlerin vazgeçemediği kaftanlar da vitrinlerdeki yerlerini aldı.

Bursa'da kaftan sezonu açıldı

Pandemi önlemleri kapsamında Türkiye genelinde düğün yapmak yasaklanmıştı. Normaleşme ile birlikte korona gölgesinde düğün sezonu da belli kurallar çerçevesinde açıldı.

Gelinlerin vazgeçilmezi olan kaftan satışlarında da hareketlilik başladı.

Bursa'nın ödüllü kaftancısı Tarz-ı Ala işletme sahibi Özlem Terzi Yavuz, "Korona virüs nedeniyle bir süre düğünler iptal olmuştu. Bu bizim işlerimize de çok fazla yansıdı. Tam sezona başlarken kapandık. Düğünler artık yavaş yavaş başladı. Keyfimiz yerine gelmeye başladı. Gelin sayımızda azalma oldu elbette geçen yıla nazaran." diye konuştu.

KIRMIZI, BORDO ve YEŞİL ÖN PLANDA

Halit Ergeç ve Meryem Uzerli'nin başrolünü oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile birlikte kaftanlar daha da fazla ön plana çıkmıştı.

Eski motifli kaftanlarda dizi ile birlikte adeta satış patlaması yaşanırken neredeyse her kınada diziden bir figür bulabilmek mümkündü.

Sektöre yön veren bir firma olduğunu ve 81 kente ürün gönderdiklerini vurgulayan Yavuz, "Kaftanın bir trendi yok aslında. Geleneksel bir şey kaftan. Eski motiflerin olduğu. Kaftanın trendi yok ama en çok gidenler ise kırmızı, bordo ve yeşil renkler ön planda" dedi.