Bursa
Çok Bulutlu
19.8°

Bursa'da istifa etmeyen sendika başkanına dayak!

BURSA , 26 Ekim 2019 Cumartesi, 20:13

Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, bir grubun saldırısı sonucu hastanelik oldu. Sendikasının genel merkezinin kendisine "istifa et" baskısı yaptığını iddia eden Başkan Öksüz, saldırının da perşembe akşamı, Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binasında düzenlendiğini duyurdu.

Bursa'da istifa etmeyen sendika başkanına dayak!

Hastanede tedavi altına alınan Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Öksüz saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

"Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanlığı görevinden istifa etmemi istiyorsunuz" başlığıyla bir bildiri hazırlayan Başkan Öksüz açıklamasında şunları kaydetti:

Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Öksüz kendisine yönelik saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

"TEHDİDE TESLİM OLMAYACAĞIM"

"Davet ettiğin misafire mekanında pusu kurmak bizim inancımızda ve töremizde yoktur. Bugüne kadar her türlü baskıya, tehdide teslim olmayan bizler sizin pusunuza da teslim olmayacağız. Biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kabile devleti değildir. Suç işleyenin yanına kalacağı bir Çadır Devleti de değildir İnsanlara korku salarak yaşam haklarına göz dikerek baskı oluşturmanıza hukuk devletinde herhalde dur diyecek bir savcı çıkacaktır."

"Ben yasal bütün haklarımı kullanacak ve şerefle temsil ettiğim üyelerimin ve eğitim çalışanlarının haklarını korumaya devam edeceğim. Demokrasiye, adalete, hukuka, ehliyete, liyakate inanan herkesi destek olmaya davet ediyorum."

SAVCILIĞA BAŞVURACAK

Cumhuriyet Savcılığı'na, 'Öldürülmekten korkuyorum' diye koruma talebiyle başvurmaya hazırlanan Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Metin Öksüz'e, dayak olayının bilinmeyenleri ile ilgili iddiaları içeren ifade tutanakları da ortaya çıktı.

Gözüne 8 dikiş atılan ve 7 günlük darp raporu alan Başkan Öksüz, "Burası bir sendika siyasi örgüt değil. Bu şekilde darp edilmem, Türkiye'deki demokrasi adına endişe vericidir. Hayatımdan, endişe ediyor ve öldürülmekten korkuyorum" dedi.