Bursa
Parçalı Bulutlu
19.4°
enBursa Haber

Bursa'da işine son verilen öğretmen Meclis gündeminde

BURSA , 08 Kasım 2018 Perşembe, 15:47

Bursa'da bir ücretli öğretmen, Tunceli'de donarak şehit olan 2 askerle ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle görevden uzaklaştırıldı. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, konuyu bugün Meclis gündemine taşıdı.

Bursa'da işine son verilen öğretmen Meclis gündeminde

Bursa'da, Tunceli'de donarak şehit olan 2 askerle ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan bir ücretli öğretmenin işine son verildi.

Paylaşımında "Saray'ın bahçesindeki hurma ağaçlarına Fransa'dan ekip getirtilip yerden ısıtma yapılırken, 2 askerimiz Tunceli'nde donarak şehit oldu! Sıcak evimizde uyumaya devam edelim biz!" diye yazan öğretmenin işine son verilmesi eğitim camiasında tepkilere neden olurken, konu bugün Meclis gündemine de geldi.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

'ZULÜMLE ABAT OLUNMAZ'

"Bursa'da bir ücretli öğretmen Tunceli'de donarak şehit olan 2 askerimizle ilgili eleştirel bir sosyal medya paylaşımında bulundu diye işine son verildi. Yönetimdeki beceriksizliklerinizin faturasını insanlara soruşturmalar açarak, işlerine son vererek örtemezsiniz, insanları açlıkla ve işsizlikle tehdit ederek terbiye edemezsiniz çünkü insanlık tarihinde ekmekten daha elzem ve uğruna bedeller ödenmiş bir kavram var, o da özgürlük. Düşüncelerini ifade etme özgürlüğü, çalışma özgürlüğü, hak arama özgürlüğü uğruna bugüne kadar milyonlarca insan nasıl bedel ödediyse bugün de bedel ödemeye hazır milyonlar var. O yüzden, gelin, daha fazla bedel ödetmeden bu despotluğunuzdan vazgeçip ortak aklı ve demokrasiyi hâkim kılın, zira, zulümle abat olunmaz."

Bursa'da 'sokak oyunları' coşkusu
Bursa'da 'sokak oyunları' coşkusu
O bir Kolombilyalı
O bir Kolombilyalı
Irina Shayk doğaya önem veriyor
Irina Shayk doğaya önem veriyor
Yetişkin filmlerinden servet kazanıyor
Yetişkin filmlerinden servet kazanıyor