Bursa
Çok Bulutlu
18.1°

Bursa'da iş dünyası ve Nilüfer'den sağlık çalışanlarına büyük destek

BURSA , 28 Mart 2020 Cumartesi, 20:35

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile hayırsever iş adamı Mehmet Adanur'dan korona virüs salgınında gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarına büyük destek geldi.

Bursa'da iş dünyası ve Nilüfer'den sağlık çalışanlarına büyük destek

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve hayırsever iş adamı Mehmet Adanur'un ortak projesiyle Bursa'daki sağlık çalışanlarına tam destek geldi.

Erdem ve Adanur'un çabalarıyla Çekirge'de hizmet veren Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sager'in işletmeciliğini yaptığı 4 yıldızlı, 92 odalı Royal Termal Otel sağlık çalışanlarına bir ay boyunca ücretsiz hizmet sunacak.

Otelin bütün kiralama ve hizmet masrafları Nilüfer Belediye Başkanı Erdem ve hayırsever işadamı Mehmet Adanur ile işletmeciler tarafından karşılanacak.

Erdem, sağlık çalışanlarının yanında olduklarını ve sonuna kadar desteklerinin süreceğini belirterek, "Bizim için canını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır. Biz daha önce de bünyemizde bulunan ve okullar tatil edildiği için boş olan öğrenci yurtlarını tahsis etmiştik. Gerekirse şu anda boş olan spor salonlarımızı hastaneye çevirmek için çalışmalarımız sürmekte" dedi.

Erdem, şunları söyledi:

"Eğer sağlık çalışanları evlerine gitmeden dinlenmek isterlerse orada istirahat edebilirler. İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bu imkanı bildirdik. Bize önceden bilgi verirlerse biz de gerekli lojistik desteği onlara sağlayabiliriz. İleride duruma göre ilçemizdeki spor salonlarını da sağlık müdürlüğümüze tahsis edebiriliz."

Hayırsever iş adamı Mehmet Adanur da zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını söyledi. Adanur, "Biz iş dünyası olarak sağlık savaşçılarına destek için elimizi taşın altına koymalıyız. Bu zor günlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz" diye konuştu.

Örnek projeyi sosyal medya hesabından duyuran Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli Dostlar, korona virüs ile alakalı bir şeyler yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Babam Mehmet Adanur ve Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem, Bursa/Çekirge'de bulunan Royal Termal Hotel Bursa'yı 1 aylığına sağlık çalışanlanları için kapattılar. İçerisinde 92 oda var. Ben de konuyu İl Sağlık Müdürümüz Ömer Bey ile görüştüm, gayet memnun oldu. Biz bu vatanın ekmeğini yiyoruz ve hepimiz BİRİZ. Bunu yapmak bizim borcumuz. Değerli Hotel sahipleri de bu işi hem maliyetine yapıyorlar hemde maliyetin 1/3'ünü üstleniyorlar. Birlikte çok güzeliz."

Mandaların tozlu yolculuğu
Mandaların tozlu yolculuğu
Türk oyun şirketine 1.8 milyar dolar
Türk oyun şirketine 1.8 milyar dolar
Hamsilos Koyu ziyarete açıldı
Hamsilos Koyu ziyarete açıldı
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı