Bursa
Çok Bulutlu
18.4°

Bursa'da HDP polemiği!

BURSA , 30 Ağustos 2019 Cuma, 09:02

HDP'li 3 büyükşehir belediye başkanının görevden alınmasıyla siyasette başlayan tartışma Bursa'ya da sıçradı. AK PARTİ ve CHP Bursa İl Başkanları sosyal medyada karşılıklı mesajlarla birbirlerini eleştirdi.

Bursa'da HDP polemiği!

HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak, yerlerine kayyum atanmasıyla başlayan tartışma Bursa'ya da sıçradı.

AK PARTİ ve CHP Bursa İl Başkanları Twitter üzerinden karşılıklı polemiğe girdi.

Tartışma CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'ın HDP Bursa İl Başkanlığına destek ziyaretinde bulunmasıyla başladı.

CHP'nin HDP'ye yaptığı ziyaretin fotoğrafını Twitter hesabından yayınlayan AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "Atatürk ''ün partisiyiz diye övünen CHP, Ata' ya da Türk bayrağına da saygısı olmayan bir ortamda bulunmaktan çekinmiyor. Milletinin yanında değil karşısında durmak #BirChpKlasigi" mesajını paylaştı.

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un yanıtı da gecikmedi. Akkuş, AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın katılıp başkanlık ettiği Osmangazi İlçe yönetim kurulu toplantısından yayınladığı fotoğrafın altına "Bu fotoğrafta Türk bayrağı ya da Atatürk portresi görenler bize de haber versin" yazdı.

Paylaşımlarına devam eden Akkuş, "Arşiv hiç unutturmuyor" notuyla çözüm süreci döneminden fotoğraflar ve gazete küpürleri paylaştı.

Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını da hatırlatan Akkuş, "31 Mart öncesi Abdullah Öcalan'dan 'Desteğim AKP'ye, oylar Binali Yıldırım'a' şeklinde değil de... Tam tersine, 'Oylar İmamoğlu'na' diye mektup gelseydi.... Osman Öcalan yine de TRT'ye çıkarılır mıydı? Kim çıkardı? Ne işlem yapıldı?" ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor