Bursa
Açık
20.6°

Bursa'da hangi belediye başkanı koronaya yakalandı?

BURSA , 02 Haziran 2020 Salı, 15:54

Korona salgını etkisi azalsa da devam ederken, virüs Bursa'da da etkili oluyor. Bursa'nın korona raporuna ilişkin net veriler açıklanmış değil, ancak en riskli bölgelerin Gürsu ve Yıldırım olduğu biliniyor. O ilçelerden birinin belediye başkanı ile yardımcısı da koronavirüse yakalandı. İşte o isimler...

Bursa'da hangi belediye başkanı koronaya yakalandı?

Bursa'da Yıldırım Belediyesi'nde korona virüs paniği yaşandı.

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal'a ulaşan bilgilere göre, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da bir süre önce koronavirüse yakalandı.

COVID-19 testleri pozitif çıkan Başkan Yılmaz'ın tedavisinin hastaneye yatırılmadan gerçekleştiği ve Başkan'ın koronayı yendiği bildirildi.

BAŞKAN YARDIMCISI DA KORONAYA YAKALANDI

Başkan Yılmaz'ın ardından Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Kanbur da geçtiğimiz günlerde koronavirüs şüphesiyle hekime başvurdu. COVİD-19 testi yapılan Kanbur'a yüzde 90 olasılıkla sonucun pozitif çıkacağı bildirildi.

Kanbur'un eşi ve ailesiyle karantina ve sosyal mesafe kurallarını uygulamaya başladığı, diğer belediye başkan yardımcılarıyla da belediye dışında bir görüşme yaptığı bildirildi.

Görüşmede maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı bilinmezken, bu gelişmelerin ardından Kanbur'un korona testinin pozitif çıktığı da kesinleşti.

Kanbur'un tedavisine evinde devam edildiği bildirildi.

1 Haziran'dan itibaren kamuda esnek çalışmanın sona ermesi ve yaşanan son gelişmelerin belediye çalışanlarını tedirgin ettiği bildirildi.