Bursa
Açık
-1.1°
enBursa Haber

Bursa'da gözler Koşukavak'ta

BURSASPOR , 31 Temmuz 2019 Çarşamba, 11:27

Kariyerinin genelinde sezon başı başlangıçlarını iyi yapan Yalçın Koşukavak'ın, Bursaspor ile açtığı yeni sayfada ilk 10 haftada neler yapacağı merakla bekleniyor. Kaynak: Devamı gelsin Yalçın hoca!

Bursa'da gözler Koşukavak'ta

Önümüzdeki sezon yoluna TFF 1. Lig'de devam edecek olan Bursaspor, futbolda yeni bir yapılanmaya giderken, teknik direktörlüğe de Yalçın Koşukavak'ı getirmişti. Yeşil beyazlılar Bursa'daki ilk iki etap çalışmasının ardından yeni sezon hazırlıklarına Afyon kampında devam ederken, deneyimli çalıştırıcı ise takıma olan uyarıları ile ilk günden itibaren ağırlığını hissettiriyor. Oyuncularına teknik ve taktiğin yanı sıra kondisyon yüklemeleri de yaptıran Koşukavak'ın daha önce çalıştırdığı ekiplerdeki sezon başlangıçlarının başarısı dikkat çekiyor.

GAZİŞEHİR'DE TUTUNAMADI

Geçtiğimiz sezona o dönem TFF 1. Lig'de mücadele veren Gazişehir ile başlayan Koşukavak, ilk 8 maçta görev aldı. Bu mücadelelerde Gazişehir 4 galibiyetin yanı sıra 2'şer beraberlik ve mağlubiyet alırken Koşukavak, 1.38'lik puan ortalaması tutturdu. Ancak Koşukavak, en iyi sezon başlangıç dönemlerini ise bir önceki ekibi İstanbulspor'un başında yaşadı. 2017-18 sezonunda TFF 1. Lig'de mücadele etmeye başlayan İstanbulspor'un başında Koşukavak, o sezonun ilk 10 maçında 4'er galibiyet ve mağlubiyetin yanı sıra 2 beraberlikle 1.4'lük puan ortalaması yakaladı.

İSTANBULSPOR'DA ÇIKIŞ YAPTI

Kariyerinin en iyi sezon başlangıçları ise İstanbulspor, TFF 2. Lig'deyken geldi. 2016-17 sezonunun ilk 10 maçında 7 galibiyet alan Koşukavak'ın çalıştırdığı İstanbul temsilcisi, 2 mağlubiyet 1 beraberlikle sahadan ayrıldı ve puan ortalaması 2.1 oldu. 2015-16 sezonunda da İstanbulspor'un başında çıktığı ilk 10 maçta yine 7 galibiyet alan Koşukavak, bu süreçte hiç yenilmedi ve 3 beraberlikle puan ortalamasını 2.4 yaptı.