Bursa
Parçalı Bulutlu
13.2°
enBursa Haber

Bursa'da gaziye saldırı! Bu gaddarlığın hesabını sorun

BURSA , 14 Ağustos 2019 Çarşamba, 15:31

Kuzey Irak Gazisi Ömür Karaman'ın dinlenmek için gittiği bir kafede saldırıya uğramasına sert tepki geldi. Gazi Karaman'ı ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, yetkililere "Sorumluları derhal bulun ve bu gaddarlığın hesabını sorun." çağrısı yaptı.

Bursa'da gaziye saldırı! Bu gaddarlığın hesabını sorun

Bursa'da bir kafede saldırıya uğrayan Gazi Ömür Karaman'ı ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Karaman'ın asker olduğu 2002 yılında terörle mücadele sırasında Irak'ın Haftanin bölgesinde meydana gelen çatışmada yaralandığını hatırlatan Sarıbal, "Uzaktan kumandalı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan ve 26 defa ameliyat olan Ömür Karaman, şu anda yzüde 92 engelli" dedi.

Sarıbal, "Dinlenmek için gittiği bir kafede, ayağını sandalyenin üstüne koydu diye kafe sahibi ve çalışanlar tarafından öldüresiye dövülmüş. Bütün yetkililere çağrımızdır: Sorumluları derhal bulun ve bu gaddarlığın hesabını sorun." ifadelerini kullandı.

Sarıbal, "Biz eğer gazilerimize, şehitlerimize, şehit ailelerimize sahip çıkmayacaksan artık burada başka bir söylemenin anlamı yok. İçişleri Bakanlığını, Bursa Valisini, Gemlik Kaymakamını ve Başsavcısını göreve davet ediyoruz. Kamera kayıtlarının olduğu söyleniyor. Bu olaya derhal müdahale edilsin" çağrısı yaptı.