Bursa
Çok Bulutlu
6.7°

Bursa'da EYT derneği kuruldu

BURSA , 07 Temmuz 2019 Pazar, 17:14

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSDD) Bolu kampında yaptığı toplantılar sonucu federasyon kurma kararı alındı.

Bursa'da EYT derneği kuruldu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSDD), sesini daha gür bir şekilde duyurmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

EYTSDD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran ve beraberindeki yönetim kurulu ekibinin Bolu'da yaptığı kampın ardından ortak karara varıldı.

Alınan karara göre; dernek statüsünü bir üst noktaya taşıyarak federasyon olma amacıyla ilk adım atıldı.

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar (BEYTD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ölüç'ün konuyla iligli yaptığı yazılı açıklamada:

"Sevgili Bursa da yaşayan EYT'li kaderdaşlarım,dostlarım,arkadaşlarım bildiğiniz üzere EYTSYDDerneği Başkanımız Sayın Gönül Boran Özüpak ve değerli Yönetim Kurulu üyelerinin Bolu kampında almış olduğu karar göre Derneğimizi bir üst noktaya taşımak ve yaptırım gücümüzü artırmak adına FEDERASYON kurmaya karar verilmiştir.Bursa EYT liler olarak bu haklı mücadelenin meşalesini biz yaktık ve dalga dalga tüm İllerde ve tüm Türkiye de yanmaya devam edecektir.FEDERASYON olma yolunda bu haklı davamıza Bursa olarak yine en büyük desteği birlik ve beraberlik içerisinde biz vereceğiz.

Bu süreçte bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen Sosyal Güvenlik Uzmanımız Sayın Özgür Erdursun'a , EnBursa'ya, siyasi parti yöneticilerine,Stk lara ve yerel basın mensuplarına çok teşekkür ediyoruz bundan sonraki süreçtede desteklerinin artarak devam edeceğine gönülden inanıyoruz #EYT İŞİ GÖNÜL İŞİ#

Bu haklı mücadelenin öncüsü , Lideri ,EYT lilerin tek umudu çizgisini hiç bozmayan tek amacı sadece ve sadece gasp edilen haklarımızı geri almak için canla başla çalışan bu davayı Maltepe mitingi ile taçlandıran Türkiye'nin gündemine oturtan saatlerce bekleyerek Sayın CB ile yüzyüze görüşen ve randevu talep eden çok değerli ve kıymetli arkadaşım dostum Başkanım kendisinin yönetim kurulunda olmaktan ve bu dava için beraber çalışmaktan gurur duyduğum Sayın Gönül Boran Özüpak'a ve çok değerli Yönetim Kuruluna ne kadar teşekkür etsek azdır.Allah yar ve yardımcıları olsun. Kendisine ve ekibine bundan sonraki süreçte de Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği adına Bursa'lı kaderdaşlarım ve Bursa yaşayan EYT'liler olarak en büyük desteği vereceğimize söz veriyoruz....

BURSALI EYT'Li ARKADAŞLARIM MÜJDE!

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (BEYTD) 5 Temmuz 2019 tarihinde resmen açılmıştır. (Yer Karaman Dernekler Yerleşkesi Nilüfer /Bursa)

Dernek Başkanı :Turgay Ölüç
Başk Yard : Selma Altun
Genel Sekreter : Savaş Başar
Sayman : Fuat Tok
Denetleme : Emrah Yanık
Yönt.Kurl.Üyeleri : Kemal Gül,Şeref Duman,Bülent Çınar daha sonra eklenecek arkadaşlarla ve siz değerli Bursa'da yaşayan kaderdaşlarımızla Haklı mücadelemize birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğiz.

Tüzüğümüz ABO,Kıdem tazminatı,Staj mağdurları gibi Sosyal Güvenlik Sisteminde oluşan bütün mağduriyetlerle mücadele etme alanını kapsıyor.Sosyal yardımlaşma ve dayanışma,hukuksal ve pisikolojik destek vermeyi amaçlıyor.Alt komisyonlar kurularak işsiz,çalışamayan zor durumda olan arkadaşlarımız için projeler geliştirmek gibi hedeflerimiz ve çalışmalarımız olacaktır.

Bu vesile ile Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğimize sahip çıkalım ve üyelik işlemlerimizi en kısa sürede gerçekleştirelim....
# BİZİMKİSİ BİR HAK HİKAYESİ #

Sonuna kadar sonuç alınıncaya kadar birlik ve beraberlik içerisinde mücadeleye devam edeceğiz.

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (BEYTD) 2019 Bursamıza, ülkemize, kurulacak olan FEDERASYONUMUZA Hayırlı ve Uğurlu olsun" ifadeleri yer aldı.