Bursa
Açık
9.2°

Bursa'da eylemdeki işçilere Akşener'den destek

BURSA , 18 Şubat 2020 Salı, 21:31

Bursa'nın Kestel ilçesindeki Bodo fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçilere Meral Akşener'den destek geldi.

Bursa'da eylemdeki işçilere Akşener'den destek

Bursa'nın Kestel ilçesindeki Bodo fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan işçilere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den destek geldi.

'EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN MESELESİNİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ'

TBMM'de İYİ Parti grup toplantısında konuşan Akşener, "Bırakın çiftçinin, öğrencinin, emeklinin derdiyle dertlenmeyi; bırakın çıkardıkları büyükşehir yasası yüzünden, kent merkezinde iş yapamayan ilçelerde iş yapan taksici kardeşlerimin sorununu çözmeyi; Bursa'da yaşanan işçi kıyımlarını bile görmüyor, duymuyor. Geçen hafta Kestel'deki bir fabrikada, 78 işçi kapının önüne konuyor; "Ne oluyor burada?" diyen tek bir kişi, tek bir kurum yok. İşçinin hakkını arayan sendikaları bile kutuplaştırdılar. Türk Metal Sendikası yetkiyi aldı; işçiler de bu sendikaya üye oldu diye kapının önüne konuyor. Üstelik toplu sözleşme yetkisini Bakanlık verdiği halde, bu yetkiyi veren kurumdan biri çıkıp da, "Yasal hakkını kullandı diye tek bir işçime dokunamazsın." demiyor. Sendikalarından istifa etmedikleri için kapı önüne konulan Bursalı emekçi kardeşlerimizin meselesini yakından takip edeceğiz." dedi.

'BURSA'DA EYLEMDEKİ İŞÇİLER İÇİN KRİTİK GÖRÜŞME' HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN