Bursa
Açık
25.4°

Bursa'da esnaf sel sularına kapılan kadının şokunu yaşıyor

BURSA , 18 Haziran 2020 Perşembe, 17:13

Bursa'da sel sularına kapılarak İvazpaşa'dan Tahtakale'ye kadar sürüklenen 73 yaşındaki Emriye Kahvecioğlu'nu kurtaran esnaf hala olayın şokunu yaşıyor.

Bursa'da esnaf sel sularına kapılan kadının şokunu yaşıyor

Bursa'da öğleden sonra başlayan ve kentin yüksek kesimlerini etkisi altına alan sağnak yağış hayata felç etti. Kapalıçarşı, açık çarşı sel suları altında kaldı. İzmir yolunda tıkalı rögarlar yüzünden sel suları tahliye edilemeyince araçlar da yollarda kaldı.

Sağnak yaışın en carpıcı görüntü ise Tahtakale Mahallesi'nden geldi. İvazpaşa Mahallesi'nde oturan 73 yaşındaki Emriye Kahvecioğlu, evine dönerken Pınarbaşı Mezarlığı yanında sel sularına kapıldı. Eskici Mehmed Dede Türbesi yanındaki merdivenlerden sürüklenip Tahtakale'ye doğru sel sularıyla hareket eden Kahvecioğlu'nu esnaf kurtardı.

KOLLARINDAN TUTARAK KURTARDIM

Sinan Yılmaz isimli esnaf tereddüt etmeden sel sularına atılarak yaşlı kadını kurtardığını belirterek, "Yaşlı kadın aş evinden evine dönerken sele kapılmış. Asfaltta sürüklendiğini gördüm. Esnaf arkadaşlar kurtaramıynca devreye girdim. Kollarından tutarak kurtardım. İnsanlık görevini yaptım" dedi.

YAŞLI KADIN TEDAVİ ALTINDA

Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Emriye Kahvecioğlu'nun röntgeninin çekildiği ve bir süre hastanede müşahade altında tutulacağı öğrenirken, görgü tanıkları hala olayın şokunu yaşıyor.

Ani bastıran sel karşısında şaşkınlık yaşadıklarını yaşadıklarını söyleyen 20 yaşındaki Taner Aydın, "İvazpaşa mahallesinden önce sel suları gelmeye başladı. Ardından çicek saksıları geliyordu. Bir kadın da sularla birlikte bize doğru gelmeye başladı. Çok hızlı geliyordu. Kurtarmaya çalıştık ama kurtaramadık. Merdivenlerin bulunduğu yere doğru sürüklendi. Kadını caddenin diğer tarafındaki esnaf abiler kurtardı" dedi.

Öte yandan Meteoroloji Müdürlüğü Yıldırım'da metrekareye 30 kilogram, Sarıalan'da 33 kilogram, Mustafakemalpaşa'nın Eski Kızılelma Köyü'nde ise 46 kilogram yağış düştüğünü açıkladı.

BURSA'DA SEL KABUSU...TÜM FOTOĞRAFLAR...