Bursa
Çok Bulutlu
22.5°

Bursa'da Erdinç Çelikkol için söyledi

KÜLTÜR-SANAT , 08 Ocak 2020 Çarşamba, 12:52

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü tarafından "Sanata Adanmış Bir Ömür Erdinç Çelikkol" başlığıyla gerçekleştirilen konser Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Konseri Şef Meriç Ersal yönetti. Konserin ikinci yarısında sahne alan ünlü sanatçı Ahmet Özhan sevilen şarkılarını Bursalı müzikseverlerle birlikte seslendirdi.

Bursa'da Erdinç Çelikkol için söyledi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik, ünlü bestekar Erdinç Çelikkol ve eşi Neriman Çelikkol, en ön sıradan izledi.

Konseri Şef Meriç Ersal yönetti.

Konserin ikinci yarısında sahne alan ünlü sanatçı Ahmet Özhan sevilen şarkılarını Bursalı müzikseverlerle birlikte seslendirdi.

Şarkı aralarında seyircilerle sohbet eden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ahmet Özhan; "Sizlerle kavuşturana şükürler olsun. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a ve onun şahsında bu geceyi hazırlayan, emek verenlere gönülden teşekkür ediyorum. Sebebi iştimamız Bursa'nın musiki neferi, ama öyle bir nefer ki başkumandan sevgili Erdinç Çelikkol ağabeyim, ustam, hocam, Allah başımızdan eksik etmesin O'nu. O'nun varlığı kafi. O'nun musikiye bakışı öyle bir ciddiyettedir ki herkesi hizaya getirir. Musikimizin özünde olan vakarı taşımak ve talebelerine de bunu taşıtmak söz konusuysa,Erdinç hocamızı minnetle şükranla anmamız lazım. Kendisine ömür boyu sağlıklı, uzun bir ömür Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim." dedi.

Sözlerine Özhan; "Erdinç ağabeyimizin bu günlere gelmesindeki en büyük dayanağı, hepimizin annesi ablası Neriman yengecim, sana da emeklerin için gönül dolusu sevgiler. Böyle bir gecede konuk olmak benim içinde ayrı bir onur. O'nun için söyleyeceğim şarkıları da itina ile seçtim. Çünkü Erdinç ağabeyi düşündüğün zaman itinalı olmak durumundasınız, başka çaresi yoktur bu işin." Diyerek gecenin anlam ve önemini dile getirdi.

"SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR: ERDİNÇ ÇELİKKOL" KONSERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Konser sonunda Özkan'ın daveti ile sahneye çıkan Erdinç Çelikkol ile birlikte sergilemiş olduğu performans Bursalı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü tarafından "Sanata Adanmış Bir Ömür Erdinç Çelikkol" başlığıyla gerçekleştirilen konsere Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

Bursalı sanatseverler konser arasında ve sonrasında ünlü bestekar Erdinç Çelikkol ile fotoğraf çekinebilmek için sıraya girdi.