Bursa
Açık
17.2°

Bursa'da engelleri aşan başarı hikayesi

BURSA , 16 Temmuz 2020 Perşembe, 16:37

Bursalı Ebru Alkış İlter, yüzde 90 görme engelli olmasına rağmen ahşap boyama atölyesinde kursiyerlere ders veriyor ve oradan elde ettiği geliri ihtiyaç sahibi ailelere bağışlıyor.

Bursa'da engelleri aşan başarı hikayesi

Ebru Alkış İlter'in takdir edilesi bir hayat hikayesi var.

46 yaşında Bursa doğumlu Ebru Alkış İlter, yüzde 90 görme engelli olmasına rağmen kendisine ait 'Düşler Atölyesi'nde ahşap boyama dersleri veriyor ve oradan elde ettiği geliri ihtiyaç sahibi ailelere bağışlıyor.

BİR İYİLİK HAREKETİ

Sıra dışı rahatsızlığından dolayı gözlerinin etkilendiğini ve yüzde 90 görme engelli olduğunu söyleyen İlter, yaptıklarıyla da herkesi kendisine hayran bırakıyor.

Atölyesini paylaşım atölyesine çeviren İlter, "Atölyemizde elde ettiğimiz gelirin yüzde 51'ni ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için kullanıyoruz. Neden yüzde 51 diye sorarsanız 51 patrondur ve ben hiç bir zaman patron olmadım. Esas patron onlar. Buradan her türlü ürünü alan, boyayan kursiyerinden herkes hayırsever. Burası bir ticari işletme olabilir ama ticari kaygılar taşımıyoruz. Sahip olduğumuz her şeyi paylaşıyoruz. " diye konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Enbursa.com olarak Ebru Alkış İlter'in hikayesini dinledik.

İşte Ebru Alkış İlter'in engelleri aşan başarı öyküsü...