Bursa
Çok Bulutlu
22.2°

Bursa'da ekiplerden 'korona' denetimi

BURSA , 11 Ağustos 2020 Salı, 12:39

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün açıkladığı geniş çaplı koronavirüs denetimleri Bursa'da ekiplerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bursa'da ekiplerden 'korona' denetimi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeye bağlı olarak Bursa'da da yüzlerce polis ve jandarmanın katılımıyla maske ve mesafe denetimi başlatıldı.

Bursa'da şehrin ana arterlerinde ve toplu ulaşımın sağlandığı noktalarda bulunan ekipler, vatandaşlara sosyal mesafe ve maske uyarısı yaptı.

BURSA'DA EKİPLERDEN KORONA DENETİMİ -----> FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Denetimlere Bursa Valisi Yakup Canpolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı da katıldı.

Valilik binası önünden başlayıp, Setbaşı ve Yeşil güzergahında devam eden denetimlerde hem vatandaşlar hem de esnaf maske mesafe ve temizlik konularında uyarıldı.

Bursalıların genel olarak kurallara uydukları gözlenirken, Vali Canbolat ve Başkan Aktaş, korona virüsün ancak bireysel olarak alınacak önlemlerle bir tehlike olmaktan çıkacağını belirterek, sağlık için alınan tedbirlerden kimsenin taviz vermemesi gerektiğini belirtti.