Bursa
Açık
16.2°
enBursa Haber

Bursa'da dorse faciası!

BURSA , 29 Kasım 2018 Perşembe, 16:25

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir mobilya fabrikasında çalışan 3 işçi, malzeme yükledikleri sırada üzerindeki konteyner ile birlikte devrilen TIR dorsesinin altında kaldı. İşçilerden 2'si hayatını kaybetti, diğer işçi ağır yaralandı.

Bursa'da dorse faciası!

Edinilen bilgiye göre, olay İnegöl ilçesi Yenice Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren mobilya fabrikasında meydana geldi.

Dışarıdan getirilen Muammer Kumral (52) ve Hakan Bulun (40), yurt dışına ihraç edilecek mobilya takımlarını fabrika girişindeki konteynere yüklemeye başladı. Bu sırada özel bir yemek şirketinde çalışan yemekhane görevlisi Mümin Özgür (35) yemek verdiği işçilerin boş tabaklarını almak için konteynerin yanına geldi.

Tam bu sırada konteynerin ayaklarından biri bilinmeyen bir neden kapanmaya başlayınca devrilerek ters döndü. Boş tabakları almaya gelen yemekhane çalışanı Özgür konteynerin altında kalırken, işçiler Kumral ve Bulun ise bulundukları konteynerin içindeki mobilyaların altında kaldı. Olayı gören fabrika çalışanları hemen yardımlarına koştu. Olay yerine gelen itfaiye arama kurtarma ekipleri ve çalışanların yardımıyla yemekhane görevlisi Mümin Özgür ile Hakan Bulum kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Muammer Kumral ise olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti. Durumu ağır olan ve bacağı kopan Özgür müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ağır yaralı Hakan Bulun'un ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Yapılan incelemelerin ardından Muammer Kumral'ın cansız bedeni konteynerin altından çıkartılarak Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Fabrikada çalışan işçiler, "Biz içerde çalıştığımız sırada bir gürültü geldi. Dışarıya çıktığımızda konteynerin ayaklarından birinin kapanması sonucu devrildiğini öğrendik" diye konuştu.