Bursa
Çok Bulutlu
24.2°
enBursa Haber

Bursa'da çok çirkin olay

BURSA , 12 Ocak 2019 Cumartesi, 10:57

Bursa'da özel halk otobüsünde yaşanan kavgada bir yolcunun burnu kırıldı.

Bursa'da çok çirkin olay

Olay, Atatürk Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre özel halk otobüsünde seyahat eden 68 yaşındaki Alev Güleç ile 73 yaşındaki eşi Hüseyin Güleç durakta inmek istedi ancak düğmeye basmayı unuttu.

Yaşlı çift düğmeye basmadıkları için kapıyı açmadığını söyleyen sürücü ile tartışmaya başladı.

İddiaya göre, bu sırada halk otobüsü sürücüsü, hakaret etmemesi için kendisini uyaran Alev Güleç'e tokat attı. Sürücü Hüseyin Güleç'i de otobüsten indirdiikten sonra yumrukladı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Güleç çifti, Bursa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hüseyin Güleç'in burnunda kırık oluştuğu tespit edildi. Tedavilerinin ardından polis merkezine giden çift, otobüs sürücüsünden şikayetçi oldu.

ŞOFÖR SUÇLAMALARI REDDETTİ

Gözaltına alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılan sürücü ise kendini savundu.

Olayın ardından otobüs şoförü İbrahim Kabul'a ulaşan güven timleri ifadesine başvurmak için polis merkezine getirdi. Avukat eşliğinde ifadesi alınan Kabul yaşlı adamın burnunu kendisinin kırmadığını söyledi. 29 yıldır Bursa'da ikamet ettiğini ve 9 aydır da olayın yaşandığı otobüste çalıştığını belirten Kavur, "Ben adam dövmedim, bana hakaret etti, şikayetçiyim." dedi

Önce yaşlı kadının kendisine çanta ile vurduğunu iddia eden otobüs şoförü "Ben de sinirlenince kendime hakim olamadım ve cevap verdim. Biri diyor ki bir tane vurmuşum, dışarıda benim arkam dönükken biri bana vurdu omzuma vurdu. Ben kimseye vurmadım. Kavgaya karışan başkaları da vardı" diye konuştu.