Bursa
Açık
16.9°

Bursa'da cinayet zanlılarının yargılanmasına devam edildi

BURSA , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 17:05

Bursa'da alacağını isteyen Aydın Aktaş'ı öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla tutuklanan baba-oğul ile damadın 3'er kez müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmalarına devam edildi. Tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedilerek duruşma ertelendi.

Bursa'da cinayet zanlılarının yargılanmasına devam edildi

Olay, Osmangazi ilçesinde bulunan bir iş hanında geçen yıl ekim ayında meydana geldi. Aydın Aktaş, kendisine 40 bin lira borcu bulunan C.B'nin (50) kayınpederi M. B'ye (63) ait ganyan bayiine arkadaşlarıyla gitti. Aydın Aktaş'ın M. B'ye kafa atması sonucu taraflar arasında kavga çıktı.

Kavgaya, M.B'nin oğlu K.B.(35), damadı C. B. ile Aktaş'ın oğlu K. A. ve yakını Y. G. de dahil oldu. C.B. ve K. B.'nin tabancayla ateş etmesi yaralanan Aydın Aktaş, K. A. ve Y. G. hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan Aydın Aktaş, kurtarılamadı.

Olaydan sonra gözaltına alınarak Bursa Adliyesine sevk edilen M. B., oğlu K. B. ve C. B. tutuklandı.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 'Kasten adam öldürmek ve öldürmeye teşebbüs' suçlarından 3'er kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan baba-oğul ve damat ile 9 müşteki sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanıklar C. B. ve K. B. SEGBİS aracılığıyla katıldı. Diğer tutuklu sanık M. B. ise karantina koğuşunda bulunması nedeniyle katılmadı. Davanın müşteki-sanıkları ile taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada ifadesi alınan müşteki-sanık K.A., babasının olaydan bir gün önce alacak verecek meselesi yüzünden darp edildiğini öne sürerek, "Özür dilemek için şahısların dükkanına gittik. M. B., babama, 'Sen buraya ölmeye mi geldin' dedi. İçeri yürüdük, K. B. bizi görünce silahını çıkardı, babama doğru ateş etmeye başladı. Babam vurulup düştü, sonra bana yakın mesafeden ateş edip bacağımdan vurdu. Arkadan da silah sesleri duydum, kim kime ateş etti bilmiyorum?" diye konuştu.

Müşteki Y. G. de kendisini K. B.nin vurduğunu öne sürdü.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve eksik evrakların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.