Bursa
Açık
31°

Bursa'da çarşı pazarda bayram hareketliliği

BURSA , 28 Temmuz 2020 Salı, 15:32

Bursa'da Kurban Bayramı öncesi çarşı pazar hareketlendi. Pandemi nedeniyle Ramazan Bayramı'nı evlerinde geçiren Bursalılar kısıtlamanın olmadığı bu bayram öncesi alışverişe çıktı. Esnaf satış yapma vatandaş ise evdeki hesabı çarşıya uydurma derdindeydi.

Bursa'da çarşı pazarda bayram hareketliliği

Kurban Bayramı'na bir kaç gün kala vatandaşlar, bayram alışverişi için soluğu çarşı pazarlarda aldı. Kentte bayram alışverişi denildiğinde akla ilk gelen yerler yine Kapalı Çarşı ve Uzun çarşı oldu.

Çarşı uzun bir aradan sonra bayram bereketi yaşamaya başladı.. Ayakkabısından elbisesine, her bütçeye uygun bayram şekerinden baklavasına kadar her türlü alışveriş ihtiyacının karşılanabildiği çarşıda bayram hazırlıkları tamamlandı.

Sivil ve resmi ekipler çarşı ve çevresinde güvenlik önlemlerini alsa da sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda sıkıntılar yaşandığı gözlendi.

Vatandaş evdeki hesabı çarşıya uydurmaya çalışırken çarşının en keyifli müşterileri çocuklar oldu.

Kısıtlamalar nedeniyle Ramazan Bayramı'nda beklediği satışı yapamayan esnaf, Kurban Bayramı'ndan umutlu ama pandeminin gölgesi çarşı pazarın üzerinde...

Kimi çocuklarına bayramlık almak kimi ise şeker çikolata için çarşı pazarın yolunu tutmuştu. Bayramların olmazsa olmazı baklavacılar da da yoğunluk başladı.

İşte Bursa'nın tarihi çarşılarında son durum...