Bursa
Açık
5.6°

Bursa'da çarşaflı hırsızlar suç makinesi çıktı!

BURSA , 27 Şubat 2020 Perşembe, 13:29

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde gerçekleşen 2 ayrı silahlı soygun ve adam yaralama olayının faili olduğu tespit edilen şahıslar 80 ayrı kamera takip çalışması sayesinde tespit edilerek yakalandı. Zanlıların daha önce de çok sayıda eyleme karıştığı ortaya çıktı.

Bursa'da çarşaflı hırsızlar suç makinesi çıktı!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde gerçekleşen 2 ayrı silahlı soygun ve adam yaralama olayının faili olduğu tespit edilen şahıslar Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü Yıldırım Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından 80 ayrı kamera takip çalışması sayesinde tespit edilerek yakalandı.

Erikli Mahallesi'nde 23 Şubat günü bir kuyumcuda gerçekleşen çarşaflı hırsızlık olayının faili olduğu tespit edilen A.A. ve B.H., yapılan çalışmalar sayesinde yakalandı.

Yakalanan şahısların devam eden sorgularında 23 Şubat'ta Gürsu'daki kuyumcu soygunu ve kuyumcunun gasp edilmesi olayına, kuyumcu soygununun akabinde polisten kaçarken Erikli Mahallesi'nde başka bir araç gaspı ve bir kişinin ayağından yaralanması olayına karıştıkları belilrlendi.

Öte yandan A.A. ve B.H.'nin 24 Şubat tarihinde başka bir aracın gasp edilmesi, 25 Şubat'ta Yiğitler Mahallesi'nde ormanlık alan içerisinde bir aracın gasp edilmesi ve aracın sürücüsünün cüzdanın ve telefonun çalınması olayının zanlısı oldukları belirlendi. İki şahsın son olarak yine Yiğitler Mahallesi'nde E.G. isimli şahsı ellerini ve ayaklarını bağlayarak darp ettikleri ortaya çıktı.

A.A. ve B.H.'nin söz konusu olaylar sırasında kullandığı 2 tabanca, 2 kara çarşaf ve eldiven, 20 adet boş kovan ve dolu fişekler de ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.