Bursa
Parçalı Bulutlu
24.8°

Bursa'da bilet fiyatlarında indirime gidildi...İşte tarife...

BURSA , 12 Haziran 2020 Cuma, 15:55

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarında yeni düzenleme yaptı. Yapılan düzenleme ile ile tavan ücrette yüzde 30 indirim gerçekleşti.

Bursa'da bilet fiyatlarında indirime gidildi...İşte tarife...

Koronovirüs salgını kapsamında şehirlererası yolcu taşıma kapasitsinde düzenleme yapılmış, tavan ücret tarifesi oluşturulmuştu. Normalleşme takvimine girilmesiyle daha önce 31 Temmuz'a kadar süreceği bildirilen uygulamada değişikliğe gidildi. Yeni düzenlemeyle, tarifede yaklaşık yüzde 30 indirim yapıldı.

Yurt içi taşımacılıkta 101 ile 115 kilometre arasına 100 lira olarak belirlenen tavan ücret, 70 liraya düşürülürken, 500 lira olan 2 bin kilometre ve üzeri ücret de 375 liraya çekildi.

Yeni düzenleme ile ücret tarifesi kilometre aralıklarına göre, 70 lira ile 375 lira arasında düzenlenmiş oldu. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminal'inde faaliyet gösteren firmalar biletlerini bugün itibariyle yeni tarifeye göre düzenlerken, vatandaş daha uygun fiyatlarla yolculuk yapmaya başladı.

BURSA TERMİNALİNDE YENİ DÖNEM...İŞTE FİYATLAR...

Bakanlık, sürecin seyrine göre mevcut tebliğin yeniden gözden geçirilerek, tavan-taban fiyat uygulamasına son verilmesinin de mümkün olacağını açıkladı.