Bursa
Parçalı Bulutlu
13°

Bursa'da Başkan Aktaş'tan zam açıklaması

BURSA , 06 Eylül 2019 Cuma, 12:49

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan tartışılacak bir açıklama geldi. Bursa'da ulaşıma yapılan zammı "fiyat ayarlaması" olarak niteleyen Aktaş, "Dönem başında yüzde 11'lik fiyat ayarlamasından dolayı kıyameti koparanlar oldu. Bugün görüyoruz ki başkaları bunun misli misli fazlasını yapıyor" dedi.

Bursa'da Başkan Aktaş'tan zam açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketi BURULAŞ, 12 metrelik 25 yeni otobüsü bünyesine kattı, 50 yeni şoför de istihdam edildi.

BURULAŞ Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bizler Bursalıları evlerinden işine işlerinden evine en konforlu şekilde ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Bursaray'da kapasiteyi yüzde 60 artıracak sinyalizasyon optimizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl otomatikman bir artış sağlamış olacağız. Kent içi toplu taşıma konusunda; okulların açılmasından önce alçak tabanlı, klimalı ve engelli rampalı 25 tane otobüsümüzü Burulaş filomuza eklemiş oluyoruz. Yeni otobüs yatırımımız ile günlük sayımız artmış olacak. Özellikle Bursa Şehir Hastanesinde ve yoğunluğun olduğu hatlarda rahatlamayı sağlayacağız. 25 adet 12 metrelik otobüsü filomuza katarak 399 olan araç sayımızı 424'e çıkarttık. Bunun yanında 50 şoför arkadaşımız ekibimize katıldı." dedi.

Yeni yatırımlarla Bursa'nın ulaşımını halledeceklerini söyleyen Aktaş, isim vermeden Ankara'da yapılan toplu ulaşım zammını ima ederek şunları söyledi:

'FİYAT AYARLAMASINA KIYAMETİ KOPARDILAR'

"Dönem başında yüzde 11'lik fiyat ayarlamasından dolayı kıyameti koparanlar oldu. Bugün görüyoruz ki başkaları bunun misli misli fazlasını yapıyor. Biz şunu iddia ediyoruz. İnşallah bu optimizasyon çalışmalarından sonra toplu taşımayla alakalı ortaya çıkan maliyetler doğrultusunda ulaşım fiyatlarını daha uygun hale getireceğiz. Bursalılara kaliteli, konforlu ve ekonomik ulaşım hizmetini sürdüreceğiz."

Başkan ve törene katılanlar hep birlikte kurdelayı keserek 25 yeni otobüsü hizmete aldı.

Başkan Alinur Aktaş, yeni otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek trafiğe kapalı alanda otobüsü test etti.

Korona o ilçeye hiç uğramadı
Korona o ilçeye hiç uğramadı
Karasaban hala revaçta
Karasaban hala revaçta
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor
Hindistan ve Pakistan'da çekirge istilası
Hindistan ve Pakistan'da çekirge istilası