Bursa
Çok Bulutlu
26.4°
enBursa Haber

Bursa'da amatör sporuna 744 bin TL!

SPOR , 14 Haziran 2018 Perşembe, 14:38

Bursa'da faaliyet gösteren 145 amatör spor kulübüne, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen 744 bin TL nakdi yardım düzenlenen iftar programında törenle dağıtıldı.

Bursa'da amatör sporuna 744 bin TL!

Bursa Atlı Spor Kulübünde, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Bursa'da faal olan 145 Amatör Spor Kulübüne yönelik iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Osman Kılıç, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Beşen, TFF Amatör Kurul Üyesi Cemal Vardar, Bursa AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Sayılgan, Şube ve İlçe Müdürleri ile kulüplerin temsilcileri katılarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bursa'da çalışmalarını sürdüren 145 spor kulübüne toplam 744 bin Türk Lirası nakdi yardım iftar yemeğinin ardından törenle dağıtıldı.

Törende konuşan ASKF Başkanı Osman Kılıç, "Amacımız gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumak onlara sporun bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini sağlamak sporu seven sağlıklı nesiller olarak gençlerin geleceğe hazırlanmasını temin etmek ve ülkemizde amatör sporun gelişimini sağlamaktır" dedi. Kılıç, "Bundan dolayı amatör spor kulüplerine yapılan bu önemli ve büyük nakdi desteğin çok büyük işlere vesile olacağını belirterek Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Osman Aşkın Bak'a teşekkürlerimizi arz ediyoruz" dedi.

BURSA'YA CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMLARI YAPILDI

Bursa'ya son 7 yılda reel değerleriyle yaklaşık 500 milyon Türk Lirasını bulan vizyon tesis yatırımlarının kazandırıldığını kaydeden İl Müdürü Şahin, Yıllarca Bursa'nın özlemini çektiği uluslararası nitelikli ve 7500 seyirci kapasiteli Nilüfer Tofaş Spor Salonu ve 5000 seyirci kapasiteli Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nun 2013 yılında hizmete girdiğini söyleyerek bu tesisler sayesinde Bursa'nın birçok uluslararası ve ulusal organizasyona ev sahipliği yapabildiğini vurguladı. Bursa'da yeni nesil spor ve gençlik tesislerinin yapılmaya devam ettiğini de belirten İl Müdürü Şahin, bu kapsamda Türkiye'nin ikinci Bursa'nın ise ilk Kapalı Atletizm Salonu yine Bursa'nın ilk uluslararası nitelikteki Buz Pateni-Hokeyi Salonu ve Spor Fabrikası ile Türkiye'nin en modern Sporcu Kamp Eğitim Merkezinin tamamlandığını söyledi. Yatırımların bunlarla bitmediğini vurgulayan Şahin, yine Türkiye'nin en büyük spor komplekslerinden olan Mustafakemalpaşa Gençlik ve Spor Kompleksi ve Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinin de yapıldığını belirtti. Bunların yanında yeni nesil Gençlik Merkezlerinden, ilçe spor salonlarına, Yüzme Havuzlarından, UEFA kriterlerinde sentetik zeminli futbol sahalarına kadar onlarca tesisin Bursa'ya kazandırıldığını da sözlerine ekleyen Şahin tüm bu tesisler cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıdır dedi. Tüm bu vizyon tesislerin amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunulduğunu ve bu sayede Bursa'nın sporda marka kent kimliğini kazandığını belirtti. Ayrıca Şahin, bu vizyon projelerin Bursa'ya kazandırılmasını sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak'a ve Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan Çavuşoğlu'na şükranlarımı arz ediyorum dedi.

FAAL SPOR KULÜPLERİNE BÜYÜK DESTEK

Bir yanda yatırım yapılırken diğer yandan da sporun ve sporcunun amatör spor kulüplerinin sayesinde sporcu altyapısının da güçlendiğini belirten İl Müdürü Şahin, Bursa'da faaliyet gösteren 145 spor kulübü yöneticilerine göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Bu tür yardımların amatör spor kulüplerinin gelişmesi gençlerin spora yönlendirilmesi anlamında çok önemli olduğunu da belirten İl Müdürü Şahin, ASKF Başkanı Osman Kılıç ile birlikteGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 744 bin Türk Lirası nakdi yardımın temsili çekini 145 amatör spor kulübü yöneticilerine teslim etti.

Migrenin esiri olmayın!
Migrenin esiri olmayın!
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!
Fazla sevişmek mutluluk getirmiyor
Fazla sevişmek mutluluk getirmiyor