Bursa
Açık
25.2°
enBursa Haber

Bursa'da AK PARTİ'li başkandan flaş açıklama

BURSA , 13 Ocak 2019 Pazar, 14:49

AK PARTİ Bursa Kurucu İl Başkanı Şevket Orhan, belediye başkan aday tanıtım toplantısı öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı. Çoğu partiliyi tanımadığını söyleyen Orhan, "Bu bizim için büyük bir handikap" dedi.

Bursa'da AK PARTİ'li başkandan flaş açıklama

AK PARTİ Bursa Kurucu İl Başkanı Şevket Orhan, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki (AKKM) aday tanıtım töreni öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kanal 16'nın canlı yayınına katılan Şevket Orhan, Merinos AKKM'ye girişinde çok sayıda partiliyle karşılaştığını belirterek, "Maalesef çoğunu tanımıyorum. Bu bizim için büyük bir handikap" dedi.

AK PARTİ'nin muhafazakar demokrat bir parti olduğunu kaydeden Orhan, "Bizim davamızı bilmeleri lazım. AK PARTİ kurulduğunda Türkiye hangi noktadaydı, bugün hangi noktada. Bunu bilmeleri lazım. Buradaki arkadaşlarımızın çoğunun bu davanın bilincinde olduğu kanaatinde değilim. AK PARTİ'nin ne anlama geldiğini öğrenmelerinde fayda var. İnsanların birbirlerini tanıması lazım. Tanımazsa birlik beraberlik istenen noktada olmaz. Elbette gençler gelecek, devir teslim olacak; ama kurumsal hafıza da unutulmayacak. İlk gün neydi, bugün ne noktada, arada neler oldu. Bunu bilenlere danışılması gerek. Yeninin enerjisi vardır, ama tecrübesi yoktur" diye konuştu.

Partililere tavsiyelerde de bulunan Orhan, "Dürüst olun, yalan konuşmayın. İnsanlara enerjinizi yansıtın. Bu memlekete sevdanızı insanlara yansıtın. Yansıtamazsanız samimiyet ortadan kalkar. Samimiyeti yansıtırsak sonuç alırız" ifadelerini kullandı.