Bursa
Çok Bulutlu
25.2°

Bursa'da acılı aile o anları anlattı...

BURSA , 22 Haziran 2020 Pazartesi, 16:39

Kestel'in Dudaklı Mahallesi'nde sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 24 yaşındaki Kader Akbaba'nın babası ve yengesi o anları anlattı.

Bursa'da acılı aile o anları anlattı...

Bursa'daki selde evinden dışarı çıkamayarak hayatını kaybeden 24 yaşındaki Kader Akbaba'nın ailesi bugün kızlarını toprağa verdi. Acılı aile dehşet dolu saatleri anlattı. Yağışın artmasıyla birlikte dağdan inen sel sularının bir anda evlerini bastığını söyleyen Kader Akbaba'nın yengesi Menşure Akbaba, Kaderi'i kurtarmaya çalışırken kendisinin de sel sularına kapıldığını belirtti. Menşure Akbaba," Kader, kas hastasıydı. Sel suları evi doldurmaya başlayınca, kayınvaliden ve kayınpederim Kader'i çıkartmaya çalıştı. Onlar sürüklendi. Bu kez ben kader'i çıkartmaya çalıştım ama sular beni de götürdü. Sular evi doldurdu, pencerelerden çıkmaya başladı." dedi.

"BİZİ KOMŞULAR KÖY MEYDANINDA KURTARDI"

Gün boyu Dudaklı Mezarlığı'nda kızı Kader'in defin işlemleri ile ilgilenen baba Recep Akbaba ise o anları anlattı. Kızı Kader'e ilk müdahaleyi kendisinin yapmaya çalıştığını belirten baba Akbaba, ancak eşiyle birlikte sel sularına kapıldığını söyledi. Akbaba, " Felaket yaşadık. Kızım evdeydi bir anda sular evi bastı. Bizi sel suları beni ve eşimi köy meydanına kadar sürükledi. Bizi komşular kurtardı. Dere yatağına ev yaptığımız için böyle oldu. Kimse uyarmadı bizi" dedi.

Sel sularına kapılarak köy meydanından köylüler tarafından kurtarılan Kader Akbaba'nın annesi Ümmühan Akbaba ise bir süre evinde taziyeleri kabul etti. Anne Ümmühan Akbaba daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.