Bursa
Açık
29.9°

Bursa'da acil toplanma alanı komedisi!

BURSA , 26 Eylül 2019 Perşembe, 22:22

İstanbul'da yaşanan depremin ardından acil toplanma alanları tekrar gündeme geldi. Vatandaşlar, E-Devlet üzerinden acil toplanma alanlarını öğrenebiliyor. İstanbul'un yanısıra Bursa'da acil toplanma alanları tartışma konusu oldu.

Bursa'da acil toplanma alanı komedisi!

İstanbul'da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar korku içinde kendilerine yakın olan acil toplanma alanlarının nerelerde olduğu ve nasıl bulacakları konusunda internetten araştırma yapmaya başladı.

Vatandaşlar E-Devlet şifresiyle yaşadığı ildeki, ilçesindeki, mahallesindeki, caddesindeki, hatta iş yerine en yakın toplanma alanının nerede olduğunu öğrenebiliyorlar.

Depremin ardından acil toplanma alanları tartışma konusu olurken, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un Twitter hesabından paylaştığı bir fotoğraf durumun ne kadar trajikomik olduğunu ortaya koydu.

Erdursun, fotoğrafı, "İstanbul'da deprem oldu, toplanma yerleri AVM oldu tartışması var, Bursa'da böyle sorunumuz yok! Şükürler olsun Bursa'yı süper yönetiyorlar... Afet ve acil durumlarda 8 kişilik toplama yerimiz de var" notuyla paylaştı.