Bursa
Açık
14.6°
enBursa Haber

Bursa'da 2 eski bakandan seçim açıklaması

BURSA , 14 Mart 2019 Perşembe, 15:38

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik'ten önemli açıklamalar geldi.

Bursa'da 2 eski bakandan seçim açıklaması


Ak Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz, yeni dönemdeki projelerini Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki toplantıyla kamuoyuna açıkladı.

Toplantıda konuşan eski bakanlardan Faruk Çelik, Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını hatırlatarak, "Burada kan kin nefret savaş bin bir türlü zorluklar var. Bu sıkıntıları göz ardı etmememiz gerekiyor. Problemler deryasının içerisindeyiz. Burada en ufak bir zikzak ve çürümenin neye mal olacağı 82 milyon için değil büyük coğrafya için önem arz ediyor." dedi.

Kararlı bir duruş sergilemek gerektiğini kaydeden Faruk Çelik şöyle konuştu;

"Burada duruşu sergilerken Yıldırım Belediye Başkanı'nın, il başkanının eksiğini, Büyükşehir başkanının ,bakanın bilmem ne noksanını konuşma durumunda değiliz. Uzağı görenler tuzağı görürler. Uzağı göremeyenler tuzakları göremezler. Uzağı görmek durumundayız. Kritik bir süreç, kritik bir coğrafya. O halde üzerimize düşeni yapma bilinciyle oturup kalkmamız gerekiyor"

Ak Parti Bursa Milletvekili Ekan Ala da, Bursa'daki bazı hizmetlerin Ankara desteğiyle yapılacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunun sözünü verdiğini ifade ederek, "Doğalgaz konusunda yasal düzenleme gerekiyor. Ankara bunu yapmazsa nasıl getireceğiz. Kaliteli hızlı size layık hizmeti sunmak için Ankara'dan alınacak kararlar alınabilmeli, Bursa'dan alınacak kararlar uygulanmalı, Yıldırım'dan alınacak kararlar uygulanmalı. Sandıkta vereceğiniz güce ihtiyacımız var." diye konuştu.

Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu
Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
ABD'den 'UFO' itirafı
ABD'den 'UFO' itirafı
Çırılçıplak soyup dövdüler
Çırılçıplak soyup dövdüler