Bursa
Parçalı Bulutlu
21°

Bursa'da 19 Mayıs'ta o yollara dikkat!

BURSA , 17 Mayıs 2019 Cuma, 17:41

Bursa'da 19 Mayıs Pazar günü oynanacak Bursaspor-Göztepe maçı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Bursa'da 19 Mayıs'ta o yollara dikkat!

Bursaspor ile Göztepe arasında 19 Mayıs Pazar günü saat 16:00'da Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanacak karşılaşma nedeniyle Acemler Kavşağı ile Batı Garajı arasındaki Hayran Caddesi gidiş ve geliş istikametleri ile Hayran Caddesine bağlantıları olan Hastane inşaatına giriş, Seyran Sokak, Hürmüz Sokak, Eren Sokak, Narin Sokak, Hece Sokak, Çanak Sokak, Zümrüt Sokak, 1. Lale Sokak, Yakut Sokakların Hayran Caddesi istikameti saat:13:00'den itibaren araç trafiğine kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Sürücüler Zübeyde Hanım Caddesi, Dikkaldırım Caddesi, Çekirge Caddesi, Yakındoğu Çevre Yolu, Mudanya, Ankara ve İzmir yolu istikametlerini kullanabilecek.

19 MAYIS TÖRENLERİ NEDENİYLE KAPATILACAK YOLLAR

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı programı doğrultusunda 19 Mayıs Pazar günü saat 10:45' te Tophane Saltanat Kapıdan başlayacak olan Gençlik Yürüyüşü, Çakır Hamam Kavşağını takiben Heykel Atatürk Anıtında son bulacak.

19 Mayıs Pazar günü törenlerin yapılacağı alan ve çevresi ile Gençlik Yürüyüşü'nün yapılacağı güzergâhta trafik akımı Devlet Hastanesi önünden - Temiz Caddesi - Çakırhamam Kavşağı - Altıparmak Caddesinden Cemalnadir Caddesine (Zaferplaza Lambalara) çıkış istikametleri, Demokrasi Meydanından Cemal Nadir Caddesine dönüşler ile Atatürk Caddesi' ne bağlantı yolları - Setbaşı istikametinden İnönü Caddesine geliş güzergâhlarında yürüyüş töreni başlamadan saat: 10:00'dan itibaren tören süresince araç trafiğine kapatılacak.

Nilüfer Belediye Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Pazar günü saat:19:00'da düzenlenecek olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında; Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Akuğur Marketin karşısından Caddede toplanılarak başlayacak olan kutlama yürüyüşü İzmir istikametine gidiş sol şerit kullanılarak Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Meydanı'nda saat:21:00'da başlayacak olan konser ile son bulacak.

19 Mayıs Pazar günü yürüyüşün başlayacağı Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Akuğur Marketi karşısı ile Fatih Sultan Mehmet Cami arası kutlama yürüyüşü nedeniyle F.S.M Bulvarı ters yön olarak kullanılacağından, F.S.M Bulvarı Tuna Kavşağı ile F.S.M Cami kavşağı arası, Kanuni Caddesi, İnebey Sokak, Emniyet Caddesi ve Cami Sokak güzergahındaki Cadde ve sokaklar ile bağlantı yolları, saat:18:30 itibaren tören yürüyüşü süresince, araç trafiğine kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Batı tarafından merkez istikametine geçmek isteyen vatandaşların Dikkaldırım- Zübeydehanım Doğumevi Kavşağı- Oulu Caddesi - İzmir yolu - Gençosman Kavşağı - Ankara Yolu- Gökdere istikametlerini kullanmaları gerekecek.